Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

SEMALARDA BİR FESTİVAL

SEMALARDA BİR FESTİVAL

SEMALARDA BİR FESTİVAL

06.05.2017

JAG-VENTURE

NEREDE OLDUĞUNUZUN BİR ÖNEMİ YOK, GÖZLERİNİZİ KAPATTIĞINIZDA KENDİNİZİ YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ HİSSEDİYORSANIZ DOĞRU “AN”DASINIZ DEMEKTİR.

Neyi kutladığınızın bir önemi yok… Festivaller, en eski dönemlerden bu yana, aklınıza gelebilecek “herhangi bir şeyi” kutlamayı mümkün kılan; şehrin “süslendiği”, insanların bir araya gelerek tüm dertlerini unuttuğu, doyasıya yiyip içilen ve odağında mutluluk olan etkinliklerden biri. Beklentiniz her ne olursa olsun, bir festivalin size sağladığı getiriler çoğu zaman pek de farklılaşmıyor: Güneş ışıklarını teninizde hissettiğiniz tertemiz bir hava, modunuzu hep yüksek tutan bir müzik, en sevdiğiniz arkadaşlarınız ve yepyeni deneyimler…

Festivaller, size kurallarını tek başınıza anlayacağınız ve belki de tamamen kendi kurallarınızı koyacağınız bir oyun alanı sunar, tamamen deneyim odaklıdır. Orada yaşadıklarınızın hazzı, yaşadığınız an ile sınırlı olsa da deneyimleriniz, yaşantınız boyunca size eşlik etmeye devam eder. Daha önce hiç ziyaret etmediğiniz bir ülkede, bir göl etrafında, bir çölde ya da bir dağ başında… Nerede olduğunuzun bir önemi yok, gözlerinizi kapattığınızda kendinizi yeniden doğmuş gibi hissediyorsanız doğru “an”dasınız demektir.

Rüyalarda Değil, İtalyan Alplerinde Buluşalım

Şimdi sizi bu anların yepyeni mimarlarından, dünya çapında ünlü “süperstar” festivallere alternatif, yepyeni bir festivalle tanıştırmak istiyoruz: Highline Meeting Festival. Adından da anlaşılacağı gibi bu festival, katılımcılarının “yükseklerde” bir araya geldiği sıra dışı bir etkinlik. 2012 yılından bu yana İtalya’nın Güney Tirol bölgesindeki Monte Piana Dağı’nda gerçekleşen ve artık neredeyse bu lokasyonla özdeşleşen festivalin katılımcıları, beraberlerinde getirdikleri hamakları; iki dağ arasında gerilen çelik halatın istedikleri noktasına kuruyor ve Piana’nın eşsiz manzarasını seyre dalıyor.

Dünyanın Tüm Miskinleri Birleşin!

Festivali diğerlerinden ayıran bu adrenalin dolu detayın özel bir sebebi var. İki dağ arasına gerilen hamaklar, Birinci Dünya Savaşı’nda ölen 18 bin genç askeri anmak için kurulmuş ve bu alan, festival ekibi tarafından bir açık hava müzesi olarak düşünülmüş. Kendilerini “miskin” olarak adlandıran festival katılımcılarının; ölüme meydan okumak için hiç kıpırdamadan, “miskin” bir şekilde yatmaları gerekiyor. Ancak dağın eşsiz manzarası kesinlikle bu miskinliğe değiyor. Festival elbette ki yalnızca “miskinlikle” sınırlı değil. Her festival gibi burada da çelik halatı aştıktan sonra, katılımcıların yararlanabileceği yiyecek-içecek bölümleri ve müzik yapabilecekleri jam session alanları bulunuyor. Dilerseniz akrobasi, yamaç paraşütü gibi farklı açık hava sporlarıyla da festival alanındaki seçeneklerinizi çoğaltabilirsiniz. Yani dağ eteklerinde uzanan halatın üzerine ne kuracağınız size kalmış.

Her yıl eylül ayında gerçekleştirilen ve bu yıl altıncısının gerçekleşeceği festivale gitmeden önce, festivalin resmi sitesini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

# Etkinlik #Müzik