Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

SIRA DIŞI BİR YILBAŞI DENEYİMİ: CAPE TOWN

SIRA DIŞI BİR YILBAŞI DENEYİMİ: CAPE TOWN

SIRA DIŞI BİR YILBAŞI DENEYİMİ: CAPE TOWN

03.12.2016

JAG-VENTURE


RENK VE MACERA DOLU CAPE TOWN, YENİ YILDA DAHA RENKLENİYOR VE ADETA BİR FESTİVAL ŞEHRİNE DÖNÜŞÜYOR.

Güney Afrika’nın üç başkentinden biri olan Cape Town, yılın hangi zamanı giderseniz gidin size inanılmaz maceralar sunuyor. Masa Dağı’nın tepesinde leziz et yemekleri, beyaz kumlarda penguenleri yakından görme şansı, Pilanesberg Milli Parkı’nda vahşi hayvanları takip etme fırsatı ve son olarak da heyecan dolu bir safari macerası… Her zaman renkli ve macera dolu olan bu şehirde, yeni yıl kutlamaları da apayrı bir şekilde gerçekleşiyor. Yeni yılı üç gün boyunca kutlayan Cape Town’da olmak için oldukça geçerli sebepler sunacağız, siz bilet araştırmaya başlayabilirsiniz.

Electric Vines Music Festival

Kış aylarının hafif yağmurlu veya ılık geçtiği Cape Town’da yeni yıla girerken hareketli ve bol danslı bir etkinlik istiyorsanız Electric Vines Music Festivali, değerlendirebileceğiniz bir alternatif olarak karşınıza çıkacak. Daha önce Goldfish ve Mi-Casa gibi ünlü DJ’leri headline olarak ağırlayan festival, Wilderkrans Wine Estate’de düzenleniyor.

Strandloper

Elektronik müzik festivali yerine daha sakin bir etkinlik arıyorsanız Strandloper’de yapılan barbeküyü kaçırmamalısınız. Ayaklarınızı beyaz kuma gömüp deniz kenarında birbirinden lezzetli et ve deniz ürünleriyle yeni yılı kutlamak, unutulmaz bir anı olarak hafızanıza kazınacak.

Kirstenbosch Yeni Yıl Konseri

Eski bir savaş gazisi ve araba yarışçısı olan Kowalski, modifiye edilmiş bir Dodge Challenger’iı15 saat içinde bir yere yetiştirmek zorunda, peşinde üç eyaletin polisi var ve üstüne karizmanın şekle bürünmüş hali olan Jaguar E-Type ile yarışa girmek zorunda kalıyor. Dönemin özgürlükçü ruhuna uygun sosyal mesajlar içeren bu unutulmaz yol filmi hız tutkunları için ideal.

Işık Festivali

Yeni yıl akşamını Nieu Bethesda’da bulunan Karoo Town’da geçirmek demek, büyüleyici bir ışık festivaline şahit olmak demek. Akşam 8’e kadar kendi fenerinizi yapabilir, daha sonra bu fenerlerle kalabalık geçide katılabilirsiniz.

Masa Dağı’nda Işık Gösterilerini İzlemek

Adını, zirvesinin düz bir masaya benzemesinden alan Masa Dağı, kusursuz bir Cape Town manzarası sunuyor. Lezzetli et restoranları ve kafeler bulunan zirveden Cape Town manzaralı bir masada rezervasyon yaptırarak yeni yıla kusursuz ışık gösterilerini seyrederek girebilirsiniz. Sonraki gün ise Kosi Bay’deki yarı egzotik sahilde güneşin tadını çıkarabilir, kusursuz bir tatil yapabilirsiniz. Eğer isterseniz de Kruger Park’ta aslan, leopar, fil, gergedan ve mandadan oluşan “büyük beşli” avına çıkabilir, safariyle gece boyunca heyecan dolu saatler yaşayabilirsiniz.

#Lüks #Seyahat