Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

YOLCULUK KEYFİNİ KISA KESMEYENLER

YOLCULUK KEYFİNİ KISA KESMEYENLER

YOLCULUK KEYFİNİ KISA KESMEYENLER

24.12.2015

JAG-VENTURE


YOLCULUĞU ÖLÇÜLEBİLİR DEĞERLER ÜZERİNDEN DEĞİL, HİSSETTİRDİĞİ DEĞERLER ÜZERİNDEN ELE ALDIĞINIZ, YENİ BİR YOLCULUK DENEYİMİNE HAZIR MISINIZ?

Kullandığınız arabaların sizin hakkınızda söyleyeceği çok şey var. Eğer bir Jaguar kullanıyorsanız, yaşamı hislerle tanımlıyorsunuz ve her yolculuk sizin için bir keyif demektir. Yolculuğu bir sorun olarak görmektense, onu keyfe çevirip yolu uzatanların bir bildiği var. Çünkü bazı yolları asla girmeden bilemezsiniz. Her yolda keşfedecek yeni bir hikâye, yepyeni bir görüntü sizi bekliyor. Bir Jaguar kullanıcısı olarak, yolculuk keyfini yarıda kesmek zor olsa gerek. İngiliz grup It’s Immaterial’ın dediği gibi;

"Sadece arabaya bin ve gaza bas!" Yolculuğu ölçülebilir değerler üzerinden değil, hissettirdiği değerler üzerinden ele aldığınız zaman aslında sadece bir keyif olarak hayatınızda yer alması gerektiğini görebilirsiniz.

Yolculuğu Keyfe Dönüştürmek İçin Geçerli Nedenler


Filmler ve Müzikler
Dünyanın en samimi ve özel hikâyelere sahip filmleri, her zaman yol hikayelerinden çıkar. Bugüne kadar hem yerli hem de yabancı sayısız yol filmi çekildi. Bir de o filmlerin müzikleri… Eğer bu müzikleri dinlemeyi seviyorsanız ve yolculukta size eşlik etme imkanları varsa, yolcuğu sevmek için çok geçerli bir sebebiniz var demektir. Örneğin Little Miss Sunshine filminin soundtrack albümü Devotchka imzalı ve yeryüzünde asfalta en güzel uyumu Devotchka sağlıyor. Ayrıca, sadece soundtrack’ler veya Devotchka değil, tüm müzikler yolculuğunuza renk katma konusunda başarılı olacaktır.


Esneklik
Bir uçak bileti, size kolay ulaşım sağlasa da sizi bazı şeylere mecbur ediyor. Örneğin yolculuk saati ve uymanız gereken birçok kural bulunuyor. Yolculuk saatine uymak bile bazen özgürlüğünüzü kısıtlar. Bu yüzden gidilebilecek yerlere araba ile seyahat etmek size sonsuz bir özgürlük sunar. İstediğiniz yerde, istediğiniz kadar dinlenebilir, istediğiniz yoldan gitme şansı yakalayabilir ve yepyeni yerler görmenin heyecanını sonuna kadar yaşayabilirsiniz.


Varacağınız Yer Hedef, Yolculuğunuz Macera Olsun
Yolculuğa çıkmadan önce planlamanız gereken tek şey hedefiniz olmalı. Bunun haricinde yapacağınız her plan yolculuğunuzu keyiften uzaklaştırır. Bagaj derdiniz olmadığı için hem canınızın istediğini hem de ihtiyaçlarınızı bavula doldurup yola çıktıktan sonra “Geldik mi?” sorularından uzak bir yolculuk geçirmeye çalışın. Zamanı geride bırakıp, tamamen yaşadığınız anın önemini hatırlayın, geçmişin veya geleceğin değil.

YOLCULUK KEYFİNİ KISA KESMEYENLER - 1

#Kültür #Seyahat