Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
İngiltere'de Tasarlandı Ve Üretildi | Jaguar Hakkında 1

ABOUT JAGUAR

skip.tertiary.navigation

İNGİLTERE'DE TASARLANDI VE ÜRETİLDİ

İngiltere'de ortaya çıkan bir başarı öyküsü

Bazı markalar hayal gücünüzü ele geçirir. Yalnızca isimlerini duymak bile geçmişteki, bugünkü ve gelecekteki başarılarını akla getirerek insana heyecan ve ilham verir. İşte Jaguar böyle bir markadır.

Her yönüyle İngilizdir ve zamanının en büyük tasarım ve mühendislik dehaları tarafından yaratılmıştır. Bugün Jaguar deyince akla, gördüğünüz anda tanıyabileceğiniz, olağanüstü tasarıma ve benzersiz bir sürüş hissine sahip otomobillerden oluşan uzun bir geçmiş gelir.

Biz de, markanın tarihinde her zaman olduğu gibi olanakların sınırlarını zorlamaya kendimizi adadık. Bu sebeple İngiltere’deki en büyük otomotiv araştırma, geliştirme ve mühendislik yatırımcısı olmamız bir tesadüf değil.

Çalışanlarımıza yatırım yapıyoruz

Otomotiv sektöründe İngiltere'nin en büyük işvereni konumundaki şirketimiz, Midlands'daki son teknoloji tasarım ve üretim tesislerinde çalışan ve yaklaşık 24 bin kişiden oluşan birinci sınıf bir kadroya sahiptir. Çalışanlarımız performans, teknoloji, ekonomi ve sürdürülebilirlik arasındaki dengeyi korumaya ve her zaman olduğu gibi bu yolla markamızı her gün yeniden canlandırmaya yardımcı olmaktadır.

Geçtiğimiz dört yıl içerisinde 8 bin kişiye istihdam sağladık ve 1000 kişi için daha sağlıyor olacağız. 2012 yılında, yeni mezun olmuş 300 kişiyi işe alarak son dört yıldaki stajyer çalışan kadromuzu ikiye katladık. Bu sayede, şirketimiz ve İngiliz otomotiv sektörü için geleceğin temellerini atacak yenilenmiş bir marka ve ekip yarattık.

Dünya çapında ülkemizi temsil ediyoruz

İngiltere içerisinde gitgide büyüyen sayıda sadık müşteriye sahip olmamızın yanı sıra, otomobillerimiz tüm dünyada beğeni topluyor. 2008'den bu yana Tata Motors ailesinin bir üyesi olarak, gerçek anlamda global bir imaja sahibiz. Castle Bromwich ön üretim tesisinde üretilen otomobillerimizin %80'inden fazlası, Çin, ABD ve Avrupa dahil olmak üzere dünya çapında 101 pazara ihraç ediliyor. Bu da, İngiltere dış ticaret dengesini destekleyen 8 milyar sterlinlik bir satış hacmi ve ihracata dayalı bir ekonomik iyileşme anlamına geliyor.

"Markamızın temelini tasarımda, mühendislikte ve teknolojide yaptığımız yenilikler oluşturuyor. Yeni ürünlere yatırım yapmaya, yeni teknolojilerle birlikte çalışanlarımızın yeteneklerini geliştirmeye devam edeceğiz."
Dr. Ralf Speth - CEO Jaguar Land Roverver