Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
Sürdürülebilir Gelişim Politikası | Jaguar Türkiye 1

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

skip.tertiary.navigation

SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞİM POLİTİKASI

Felsefemiz
Jaguar Land Rover'da, sürdürülebilir gelişim çalışma şeklimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu değer, kuruluşumuzun uzun vadeli başarısını mümkün kılan temel bir değerdir. Aynı zamanda, markalarımızın güçlü itibarını sürdürmek, çalışma lisansımızı korumak, büyüme sağlamak ve paydaşlarımızın güvenini boşa çıkarmamak için de gereklidir.

İlkelerimiz
Jaguar Land Rover, dünya çapındaki tüm operasyonları dahilinde çalışanlarına, paydaşlarına, müşterilerine, tedarikçilerine, yetkili satıcılarına, topluma ve çevreye karşı sorumluluk sahibi ve etik davranmayı ilke edinmiştir.

Jaguar Land Rover, ürünlerinin hizmet döngüsü boyunca, tasarımdan üretime, performanstan imha sürecine kadar, sektörde benzeri görülmeyen bir sürdürülebilir yenilik anlayışıyla hareket eder. Bu sayede, müşterilerimiz için faydalı ürünler üretir ve daha sürdürülebilir bir topluma katkıda bulunur.

Jaguar Land Rover, çalışanlarına ve araştırma/geliştirme çalışmalarına yatırım yaparak, sosyal ve çevresel etkisini aktif biçimde yöneterek ve düşük karbon kullanan bir dünyaya doğru adımlar atarak başarısını sürdürmektedir.

Jaguar Land Rover'ın politikası, tüm faaliyetlerinde yasal gereklilikleri karşılamak ve hatta aşmak, aynı zamanda paydaşlarına karşı olan yükümlülüklerini, şeffaf ve açık bir şekilde performans raporları hazırlayarak sergilemektir.

Taahhütlerimiz
Toplum:
Varlığımızın değerli ve faydalı olması amacıyla, yerel ve global anlamda toplumlarla işbirliği içinde çalışırız. Bu taahhüdümüzün merkezinde, çalışanlarımızın refahı ve gelişimi ile birlikte sosyal ve insana yönelik projelerin desteklenmesi yer alır

Çevre:
Emisyonu azaltarak, doğal kaynakları muhafaza ederek ve sürdürülebilir enerji ve malzemeler kullanarak, yaptığımız işlerin ve ürettiğimiz ürünlerin çevresel performansını sürekli geliştiririz. Çevresel araştırmalara yaptığımız yatırımlar, bu çabalarımızı vurgular niteliktedir.

Müşteriler ve ürünler:
Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan ve düşük karbon emisyonlu bir toplum olmaya doğru ilerleme çabalarımız yoluyla, olağanüstü ürünler ve hizmetler ortaya koymayı taahhüt ederiz. Tedarikçiler:

Tedarik zincirimizde en yüksek davranış ve performans standartlarını yakalamayı hedefleriz. Adil ve sorumlu iş uygulamalarını teşvik eder ve sürdürülebilir çözümler arayışında tedarikçilerimizin bizimle iş birliği içinde olmasını bekleriz.

Ralf Speth
CEO