Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

KULLANIŞLILIK VE GÜVENLİK

Nereye giderseniz gidin ve yanınıza ne almanız gerekirse gereksin, Jaguar E-PACE sizi ve yolcularınızı zahmetsiz, konforlu ve her şeyden önce güvenli şekilde taşıyacak şekilde tasarlanmıştır.

Yeni Jaguar E-PACE | Kullanışlılık ve Güvenlik | Jaguar Türkiye 2

Optimum güvenliğe yönelik olarak Jaguar E-PACE sizi ve yolcularınızı korumanın yanı sıra kazaları aktif olarak önlemeye yardımcı olmak üzere çeşitli özellikler seti içerek şekilde geliştirilmiştir. Jaguar E-PACE'in sürücü destek sistemleri ise birlikte çalışarak sürüşü daha kolay ve güvenli hale getirir.

ACTIVITY KEY

Opsiyonel Activity Key ile en sevdiğiniz aktivitelerin keyfini çıkarırken, araç anahtarınızı güvenli şekilde araçta saklayabilirsiniz. Activity Key'i daha rahat kullanmak amacıyla bileğinize takabilirsiniz. Bileklik kayışı sağlam ve tamamen su geçirmez malzemeden yapılmıştır, böylece kolunuzdayken birçok aktivitenin tadını çıkarabilirsiniz. Aracı kilitlemek veya kilidini açmak için bagaj kapağında yer alan Activity Key temas noktasına dokunmanız yeterlidir, böylece geleneksel araç anahtarını devre dışı bırakabilir veya yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Gösterilen model bir E-PACE First Edition'dır. 12.3” Interactive Driver Display bu model için mevcut değildir. Anlatılan bazı özellikler pazara veya çekiş gücüne göre değişiklik gösterebilir.

ELEKTRİKLİ VE HAREKETE DUYARLI BAGAJ KAPAĞI*

Elektrikli ve harekete duyarlı bagaj kapağı, sürücünün araca veya anahtarlığa fiziksel olarak dokunmasına gerek kalmadan bagaj kapağını dışarıdan çalıştırabilmesini sağlar. Ayağınızı aracın arka köşeleri altında hafifçe hareket ettirerek bagaj kapağını açabilir veya kapatabilirsiniz.

* Yalnızca opsiyonel Anahtarsız Giriş’le kullanılabilir.

Gösterilen model bir E-PACE First Edition'dır. 12.3” Interactive Driver Display bu model için mevcut değildir. Anlatılan bazı özellikler pazara veya çekiş gücüne göre değişiklik gösterebilir.

TÜM EŞYALARINIZI YANINIZDA TAŞIYIN

1,3 metre genişliğe sahip yük alanı ile geniş eşyalar kolaylıkla yerleştirilebilir ve yatay şekilde bebek arabası da yerleştirilebilir. Yaklaşık 577 litre bagaj kapasitesi ile iki orta boy bavulu ve üç kabin boyu bavulu da araca yerleştirebilirsiniz.

Gösterilen model bir E-PACE First Edition'dır. 12.3” Interactive Driver Display bu model için mevcut değildir. Anlatılan bazı özellikler pazara veya çekiş gücüne göre değişiklik gösterebilir.

SÜRÜCÜ DESTEK ÖZELLİKLERİ

Yeni Jaguar E-PACE | Kullanışlılık ve Güvenlik | Jaguar Türkiye 4

ACİL DURUM FRENİ

Olası bir çarpışma tespit edildiğinde, Jaguar E-PACE sesli bir çarpışma uyarısı verir. Bu uyarıyı görsel uyarılar izler. Sürücü herhangi bir önlem almadığında, sistem olası bir çarpışma etkisini azaltmaya yardımcı olmak üzere fren uygular. Bu sistem, aynı zamanda yaya algılama özelliğine de sahiptir.

Yeni Jaguar E-PACE | Kullanışlılık ve Güvenlik | Jaguar Türkiye 6

ŞERİTTE TUTMA YARDIMI

Aracınızın yanlışlıkla şeridinden ayrıldığını algılar ve hafifçe yeniden şeridine yönlendirir.

Yeni Jaguar E-PACE | Kullanışlılık ve Güvenlik | Jaguar Türkiye 8

SÜRÜCÜ TAKİP MONİTÖRÜ

Sürücü Takip Monitörü, uykulu olduğunuzu anlayarak mola vermeniz gerektiğinde sizi önceden uyarır.

Yeni Jaguar E-PACE | Kullanışlılık ve Güvenlik | Jaguar Türkiye 10

HIZ KONTROLÜ VE HIZ SINIRLAYICI

Hız Kontrolü, gaz pedalına sürekli basmaya gerek kalmadan aracın mevcut hızını korumanıza olanak sağlar ve böylece yorgunluğu azaltır. Hız sınırlayıcı araç için azami hızı önceden belirlemenize olanak sağlar.

Yeni Jaguar E-PACE | Kullanışlılık ve Güvenlik | Jaguar Türkiye 12

ÖN VE ARKA PARK YARDIMI

Manevra yapmayı daha kolay ve güvenli hale getiren sistemde, ön ve arka tamponda yer alan seziciler Geri vites seçildiğinde etkinleşir. Aracınızı park ederken, Dokunmatik ekran ve sesli geri bildirim engellere ne kadar yakın olduğunuzu gösterir.

Yeni Jaguar E-PACE | Kullanışlılık ve Güvenlik | Jaguar Türkiye 14

360° SURROUND KAMERA SİSTEMİ*

Dokunmatik Ekran vasıtasıyla 360° dış görünüm sunan bu sistem, kaldırım kenarına park etmekten dar alanlara girip çıkmaya ve kolaylıkla viraj dönmeye kadar birçok manevra konusunda yardımcı olur.

*Opsiyonel özellik.

Yeni Jaguar E-PACE | Kullanışlılık ve Güvenlik | Jaguar Türkiye 15

MATRIX LED FARLAR

Opsiyonel Matrix LED farlar Akıllı Uzun Far Desteği (IHBA) ve Adaptif Ön Aydınlatma (AFL) özelliklerine olanak tanır. Ana huzmeyi gözle görülemeyen dikey şeritlere ayıran IHBA daha net bir görüş için karşıdan gelen trafik üzerindeki uzun huzme bölümlerinin sayısını maksimize ederken göz kamaşmasını önlemek ve optimum güvenlik için karşıdan gelen araçların ön kısmını gölgelendirir. Hareketli Yön Göstergeleri diğer sürücülerin aracın hareket yönünü anlaması için gereken süreyi kısaltır.

Yeni Jaguar E-PACE | Kullanışlılık ve Güvenlik | Jaguar Türkiye 17

YAYA HAVA YASTIĞI

Çarpışma durumunda, tamponda yer alan çarpışma sezicileri motor kapağı altında gizli hava yastığını tetikler. Bu durumda motor kapağı hafifçe yukarı kalkarak yaya veya bisiklet sürücülerinin ön cama temas etmesini engelleyen dış hava yastığını açar.

SÜRÜCÜ DESTEK PAKETLERİ

Jaguar'ın ilk kompakt SUV'u çekici görünüm, çeviklik ve dinamik sürüşün ideal bir birleşimini sunar. Tasarlayıcıyı kullanarak kendi Jaguar E-PACE aracınızı yaratın.


11SE ve HSE Özellik paketlerine dahildir veya opsiyoneldir. Yalnızca otomatik olarak kısılan elektrikli katlanabilir kapı aynaları takılıysa kullanılabilir. Yalnızca otomatik şanzıman. 2S, SE ve HSE Özellik paketlerine dahildir veya opsiyoneldir. 3Yalnızca opsiyonel otomatik olarak kısılan elektrikli katlanabilir kapı aynaları takılıysa kullanılabilir.