Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation
Jaguar F-TYPE | Dış Tasarım Özellikleri | Lüks Spor Otomobil 1

DIŞ TASARIM

Akıcı gövde çizgileri, şekil verilmiş konturları ve belirgin çıkıntılarıyla Jaguar F-TYPE’ın kendine has duruşu sizi asla yanıltmaz. Bu yüksek performanslı bir spor otomobildir.

F-TYPE’ın güçlü şekli ve kusursuz oranları Jaguar'ın simge halini almış yüksek performanslı spor otomobiller neslini ortaya çıkarır. Kısmen Rüzgar tarafından şekillendirilmiş ve Jaguar'ın son teknoloji ürünü Bilgisayarlı Sıvı Dinamiği tasarım yöntemiyle meydana getirilmiştir. Aerodinamik performans düşük seviyede havalanma ve yüksek hızlarda kusursuz denge için gövdeye kesintisiz olarak entegre edilir. Tüm hızlarda, Jaguar F-TYPE’ın yeni adaptif LED farları mümkün olan en iyi aydınlatmayı garantilemek için ışık huzmesini ayarlar.

Jaguar F-TYPE | Dış Tasarım Özellikleri | Lüks Spor Otomobil 2

LED FARLAR

Jaguar F-TYPE, geceleri bile fark edilir. LED 'J' blade Gündüz Farlarını içeren yeni LED farlar* göründükleri kadar güçlüdür. Bu şık farlar, ışık huzmesinin genişliğini ve derinliğini hızınıza göre ayarlar ve gün ışığına yakın kalitede ışık sağlar. Bulunduğunuz her çevrede, şık farlar mümkün olan en iyi aydınlatmayı sunarak, gözlerinizin nesneleri daha kolaylıkla ayırt etmesini ve yorulmamasını sağlar.

*Jaguar F-TYPE R Dynamic, Jaguar F-TYPE R ve Jaguar F-TYPE SVR modellerinde standarttır. Jaguar F-TYPE’ta ise opsiyoneldir.

Jaguar F-TYPE | Dış Tasarım Özellikleri | Lüks Spor Otomobil 3

COUPÉ TAVAN SEÇİMİ

ALÜMİNYUM TAVAN

Saf bir Coupé görünümü için Jaguar F‑TYPE'ın alüminyum tavanı da otomobilin geri kalanı kadar güçlü ve hafiftir. Tavan, güçlü Jaguar F-TYPE profiline renk, stil ve çizgi anlamında ideal şekilde eşlik eder. Alüminyum tavan, Jaguar F-TYPE'ın bir spor otomobil olduğunu en açık biçimde ifade eder.

SABİT PANORAMİK TAVAN

İç mekana daha fazla doğal ışık ve ferahlık katan tam genişlikte panoramik tavan opsiyoneldir. Daha fazla mahremiyet gerekiyorsa tavan, manuel olarak kaydırılarak açılan bir karartma güneşliği de içerir.

KARBON FİBER TAVAN

Güçlü ancak hafif bir çatı yapısı oluşturmak üzere birbirine bağlanan Karbon Fiber dış ve iç panellerle opsiyonel Karbon Fiber tavan, standart alüminyum tavana göre yüzde 20 daha hafiftir. Derin, yüksek kalitede lake cilanın arasından görülebilen Karbon Fiber örgüye sahiptir.

CONVERTIBLE TAVAN

Jaguar F-TYPE Convertible modelinin hafif kumaş tavanı, dört renk seçeneğiyle sunulur. Gürültüyü azaltmak için kompozit kumaşla akustik açıdan iyileştirilmiştir ve aynı seviyede ısıtmalı bir arka cam içerir. Tavan maksimum 50km/sa'e kadar olan hızlarda, yalnızca 12 saniyede tam otomatik olarak kapanır ve açılır.

Jaguar F-TYPE | Dış Tasarım Özellikleri | Lüks Spor Otomobil 4

LED STOP LAMBALARI

Yeni tasarlanan stop lambaları, otomobilin yan kısmını sarmalar ve şık LED teknolojisi sayesinde inceliğini korur. Arkadan bakıldığında, Jaguar F-TYPE'a genişlik hissi ve kusursuz dinamik oranlar sunar.

Saf sürüş keyfi sunmak üzere tasarlanan Jaguar F-TYPE'ın teknik açıdan etkileyici özellikleri, her sürücü ve her yol tipi talebine uygun kapasite sunar. İster Coupé veya Convertible, ister Arkadan İtişli ya da Dört Çeker, ister Düz veya Otomatik olsun, Jaguar F-TYPE ürün yelpazesi, her sürücü için uygun otomobili sunar. Tasarlayıcımızı kullanarak size özel Jaguar F-TYPE'ınızı tasarlayın veya ilgilendiğiniz otomobili bildirin.