Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation
Jaguar F-TYPE | İç Tasarım Özellikleri | Lüks Spor Otomobil 1

İÇ TASARIM

F-TYPE'ta siz ve otomobiliniz bir olursunuz. 1+1 konfigürasyonu her açıdan bir bağ yaratmak üzere tasarlanmıştır. Sizi sarar, sürüş deneyiminizi çok daha üst seviyelere çıkarır.

Jaguar F-TYPE’ın iç tasarımı, titizlikle göz önünde bulundurulan kokpit tasarımı, basit kumandaları ve temiz göstergeleri aracılığıyla işlevsel ergonomik özellikleri sportif stille bir araya getirir.

İç tasarım, sürücü odaklılık özelliğini korurken sadeliği artırmak için yenilenmiştir. Her bir öğe, yeniden değerlendirilmiştir. Yeni ince, hafif koltuklar, artık opsiyonel soğutma özelliğiyle sunulan Performance koltuklar ile en büyük değişikliktir. Yeni konsol kaplamaları ile kapılardaki ve direksiyondaki Krom vurgular gibi en küçük detaylar üzerinde bile gerçekleştirilen iyileştirmeler lüks hissini artırır.

Jaguar F-TYPE | İç Tasarım Özellikleri | Lüks Spor Otomobil 2

KİŞİSELLEŞTİRME

Olağanüstü seçenek çeşitliliğiyle Jaguar F-TYPE’ın iç tasarımı, kendinizi ifade edebilme olanağı sunar. İç tasarım stilini çeşitli dikişler, malzemeler ve renk kombinasyonlarıyla kişiselleştirebilirsiniz. Jaguar F-TYPE’ı tam istediğiniz gibi bir spor otomobile dönüştürmek son derece kolaydır.

Jaguar F-TYPE | İç Tasarım Özellikleri | Lüks Spor Otomobil 3

SÜRÜCÜYE YÖNELİK KUMANDALAR

Göstergeler spot otomobillerde vazgeçilmez olan iki büyük analog kadranıyla basit, açık ve okunması kolaydır. Direksiyonun 3 kollu tasarımı kullanım kolaylığı açısından temel fonksiyonları üzerinde taşır. Otomatik modellerde, direksiyonun arkasında vitesleri ellerinizi direksiyondan ayırmadan parmak uçlarınızı kullanarak sıralı olarak seçmenizi sağlayan kanatçıklar yer alır.

HAFİF KOLTUKLAR

Jaguar F-TYPE’ın yeni Sport ve Performance koltukları, spor otomobiller düşünülerek tasarlanmıştır. Koltukların daha hafif magnezyum yapısı, daha önceki nesil modellerine göre 8kg'ın* üzerinde ağırlık tasarrufu sağlar. Koltukların ince formu daha az yer kaplar ve daha fazla oturma pozisyonu sunar. Performance koltuklar, dinamik sürüş sırasında daha yüksek yanal destek sağlar ve daha fazla konfor için soğutma seçeneği sunar.

*Performance koltuklar için karşılaştırmalı ağırlık tasarrufu.

Jaguar F-TYPE | İç Tasarım Özellikleri | Lüks Spor Otomobil 4

YAPILANDIRILABİLİR ORTAM AYDINLATMA

Start düğmesine bastığınızda, Jaguar F-TYPE’ın iç tasarımı kademeli ışıkla canlanır. Yapılandırılabilir Ortam Aydınlatma, ruh halinize veya stilinize uyum sağlamak üzere Fosforlu Mavi, Soluk Mavi, Beyaz, Mercan ve Kırmızı renk seçenekleriyle daha kapsamlı bir kişiselleştirme sunar. Dynamic Modu etkinleştirdiğinizde aydınlatma kapı kollarında, merkez konsolda ve gösterge panelinde etkileyici bir şekilde Kırmızı renge döner.

Jaguar F-TYPE | İç Tasarım Özellikleri | Lüks Spor Otomobil 5

BAGAJ ALANI

Jaguar F-TYPE Coupé’nin yük alanını her türlü yaşam stiline uygun bir spor otomobil yaratacak şekilde tasarladık. Maksimum 408 litrelik yük alanı, bazı çok iyi bilinen aile hatchback modellerine rakiptir. Ek erişim kolaylığı için bagaj kapağı opsiyonel elektrikli kullanım fonksiyonuyla tek bir düğme kullanılarak açılabilir veya kapatılabilir*.

*Yalnızca Coupé için.

Saf sürüş keyfi sunmak üzere tasarlanan Jaguar F-TYPE'ın teknik açıdan etkileyici özellikleri, her sürücü ve her yol tipi talebine uygun kapasite sunar. İster Coupé veya Convertible, ister Arkadan İtişli ya da Dört Çeker, ister Düz veya Otomatik olsun, Jaguar F-TYPE ürün yelpazesi, her sürücü için uygun otomobili sunar. Tasarlayıcımızı kullanarak size özel Jaguar F-TYPE'ınızı tasarlayın veya ilgilendiğiniz otomobili bildirin.