Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation
Jaguar F-TYPE Özellikleri | Performans | Lüks Spor Otomobil 1

PERFORMANS

Güçlü, tepkisel benzinli motorları, hafif alüminyum yapısı ve gelişmiş süspansiyonu ile Jaguar F-TYPE gerçek bir performans otomobilidir.

Jaguar F-TYPE'ın güçlü, hafif alüminyum gövdesi bir spor otomobil için olağanüstü bir platformdur. Gövde, titizlikle ayarlanmış çift salıncaklı süspansiyon sisteminin hassas kontrol sunmasını sağlar ve Jaguar F-TYPE'ın yüksek performanslı motor yelpazesini etkileyici biçimde tamamlar.

DÖRT ÇEKER

Jaguar F‑TYPE’ın Dört Çeker (AWD) sistemi, Akıllı Güç Aktarım Dinamiği ile birlikte tüm yol yüzeylerinde güvenilir yol tutuşu sağlayan, etkileyici şekilde dengeli bir performans sunar. Jaguar F-TYPE ve Jaguar F-TYPE R-Dynamic modellerinde opsiyonel, Jaguar F-TYPE R ve Jaguar F-TYPE SVR modellerinde standart olan bu özellik, Jaguar’ı en yetenekli spor otomobil haline getirir.

Bu web sitesindeki filmin içeriğinde gösterilen otomobiller mevcut yükseltme ve geliştirmeleri tam olarak yansıtmayabilir. En son teknik özellikler için Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcıları ile görüşün.

SÜRÜŞ VE KULLANIM

Olağanüstü kontrol, çeviklik ve tepki, Jaguar F-TYPE’ı tanımlayan özelliklerdir. Üstün kullanım özelliği, sert yürüyen aksam, tamamen dövme alüminyumdan çift salıncaklı süspansiyon ve gelişmiş Elektrik Destekli Direksiyon (EPAS) sistemi tarafından desteklenir.

FREN SİSTEMİ SEÇENEKLERİ

SÜRÜŞ TEKNOLOJİSİ

Gelişmiş sürüş teknolojileri sayesinde Jaguar F-TYPE’ın dinamizmi zahmetsizdir. Torque Vectoring özelliği, daha keskin bir dönüş becerisi sunmak ve önden savrulma etkisini azaltmak üzere, viraj dönme sırasında iç ön ve arka tekerleklere kontrollü, bağımsız fren uygular. Elektronik Aktif Diferansiyel*, arka tekerleklerin her birine yönlendirilen torku hassas şekilde yönetmek amacıyla Akıllı Güç Aktarım Dinamikleri sistemi ile birlikte kullanılarak bu özelliği bir adım ileriye taşır. Adaptive Dynamics*, ideal konfor ve kontrol sunmak için yolu ve sürüş stilinizi analiz eder ve Jaguar F-TYPE’ın tepkisini buna uygun şekilde ayarlar.

*Özellik modele ve motora bağlı olarak sunulur. Detaylar için lütfen Tasarlayıcı ya da Teknik Özellikler ve Fiyat Listesi’ne bakın.

Saf sürüş keyfi sunmak üzere tasarlanan Jaguar F-TYPE'ın teknik açıdan etkileyici özellikleri, her sürücü ve her yol tipi talebine uygun kapasite sunar. İster Coupé veya Convertible, ister Arkadan İtişli ya da Dört Çeker, ister Düz veya Otomatik olsun, Jaguar F-TYPE ürün yelpazesi, her sürücü için uygun otomobili sunar. Tasarlayıcımızı kullanarak size özel Jaguar F-TYPE'ınızı tasarlayın veya ilgilendiğiniz otomobili bildirin.