Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation
Jaguar F-TYPE | Özellikler - Motor Teknolojisi | Lüks Spor Otomobil 1

MOTOR TEKNOLOJİSİ

Olağanüstü motor yelpazesi Jaguar F-TYPE’ın benzersiz karakterini daha fazla ön plana çıkarır. Gelişmiş, güçlü ve gerçek bir Jaguar.

Jaguar F-TYPE sürüş stilinize uygun bir dizi motor seçeneği sunar. Tüm motor seçeneklerinde anlık güç beslemesi, yüksek tork seviyesi ve heyecan verici performansın gülümsemenizi sağlayacağı garantilidir.

Jaguar F-TYPE | Özellikler - Motor Teknolojisi | Lüks Spor Otomobil 2

TURBOCHARGED PERFORMANS

Jaguar F-TYPE’ın yeni 2.0 litre 300BG 4 silindirli Turbocharged Benzinli motoru, güçlü ve verimli bir performans sunar. Motor aynı zamanda Akıllı Sürekli Değişken Valf Kaldırma Kontrolü, E-wastegate ve değişken hacimli yağ pompası dahil olmak üzere çeşitli yenilikçi teknolojiler içerir. Böylece olağanüstü güç, daha az işletim maliyeti ve Jaguar F-TYPE’ın dinamik performansında temel bir yenilik sunar.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ GÖRÜNTÜLEYİN

SPOR OTOMOBİL SESİ

Her Jaguar F-TYPE, yarış otomobillerinden ilham alan, şiddeti kademeli olarak artan bir sese sahip Aktif Spor Egzoza sahiptir. Egzoz sistemi aktif valfleri açarak gaz kelebeği pozisyonuna, hız ve motor devrine tepki gösterir. Bu valfler, açık olduğunda egzoz gazlarının arka susturucu üzerinden yönlendirilmeden önce daha direkt, daha az kısıtlanan bir yol izlemesini sağlayarak, daha güçlü, daha heyecan verici bir ses sunar. Değiştirilebilir Aktif Egzoz*, egzoz valflerini manuel olarak açabilmenizi sağlar; böylelikle tüm motor devirlerinde Jaguar F-TYPE’ın heyecan verici sesinin keyfini çıkarabilirsiniz.

*Jaguar F-TYPE R Dynamic, Jaguar F-TYPE R ve Jaguar F-TYPE SVR modellerinde standarttır. Jaguar F-TYPE’ta ise opsiyoneldir.

Katkısız sürüş keyfi sunmak üzere tasarlanan Jaguar F-TYPE'ın teknik açıdan etkileyici özellikleri, her sürücü ve her yol tipi talebine uygun kapasite sunar. İster Coupé veya Convertible, ister Arkadan İtişli ya da Dört Çeker, ister Düz veya Otomatik olsun, Jaguar F-TYPE ürün yelpazesi, her sürücü için uygun otomobili sunar. Tasarlayıcımızı kullanarak size özel Jaguar F-TYPE'ınızı tasarlayın veya ilgilendiğiniz otomobili bildirin.