Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

MENZİL VE ŞARJ

Jaguar I-PACE sizi daha da ileriye götürür.

GELECEĞİN OTOMOBİLİNE SAHİP OLUN

Jaguar I-PACE elektrikli araç, WLTP döngüsünde 470 km menzil sunar. Bu menzil değerleri, 90 kWsa kapasiteye sahip, yüksek teknoloji ürünü lityum iyon batarya sayesinde mümkündür. Yeni nesil elektrikli otomobil teknolojisi, emisyonsuz ve Jaguar özelliklerini korur.

I-PACE MENZİL HESAPLAYICI

Aşağıdaki ayarları kullanarak Jaguar I-PACE'in tek bir şarjla yaşam tarzınıza nasıl kesintisiz bir şekilde uyum sağladığını görün.

0 km

TEK BİR ŞARJ İLE KAZANILAN MENZİL

YOLCULUK AYARLARINIZI DEĞİŞTİRİN

SÜRÜŞ PROFİLİ:

Şehir içi yolculuklarınızın büyük bir kısmı şehir içinde ve ortalama 27 km/sa hızda gerçekleşmektedir.

Otoyol yolculuklarınızın büyük bir kısmı ortalama 92 km/sa hızda gerçekleşmektedir.

Normal kullanımınız ortalama 47 km/sa hızda şehir içi ve otoyol sürüşünü içermektedir.

İÇ ORTAM:
JANT BOYUTU:
DIŞ SICAKLIK: F
-10 40

Yakıt tüketimi bulunmamaktadır. CO2 Emisyon Değeri: 0 (g/km) Menzil: 470 km’ye varan menzil, WLTP döngüsüne göre hesaplanmış olup, araç, batarya, rota, sürüş stili ve çevresel faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.Jaguar I-PACE | Elektrikli Performans SUV | Jaguar

2 ADIMDA TÜKETİM MALİYETİNİZİ HESAPLAYIN

1. ADIM - YAKIT TİPİNİZİ SEÇİN
BENZİN DİZEL
2. ADIM - KATETTİĞİNİZ MESAFEYİ SEÇİNİZ
BENZİNLİ ARAÇ
YAKIT TÜKETİM MALİYETİ 26.400 TL
LİTRE FİYATI 6,86 TL
ORTALAMA TÜKETİM / 100 KM 10 LT
TAMAMEN ELEKTRİKLİ
JAGUAR I-PACE
ELEKTRİK TÜKETİM MALİYETİ 3.300 TL
1 KWH ELEKTRİK FİYATI* 0.71 TL
ORTALAMA TÜKETİM / 100 KM 21 KW
*Tek zamanlı tarife
MALİYET AVANTAJI: %86

TEMİZ, KONFORLU VE SORUNSUZ

Jaguar I-PACE’in bataryası otomobilin ön tekerlek çamurluğunun arka kısmında yer alan, fişli şarj noktası aracılığıyla şarj olur. Fişe taktığınızda Jaguar I-PACE’inizi şarj olmaya bırakabilirsiniz. Otomobil tam olarak şarj olduğunda şarj işlemini otomatik olarak durdurur. Şarj sistemi tamamen kendi içinde kapalı bir devre olduğundan otomobili yağmurda ya da karda park halindeyken de şarj etmek güvenlidir.

EVDE ŞARJ

Evde en uygun şekilde şarj etmek üzere onaylı bir Jaguar wall box* taktırabilirsiniz. Jaguar I-PACE, otomobili gece boyunca tamamen şarj edebilen ve saatte maksimum 35 km menzil sağlayan 7 kW gücünde tek fazlı bir AC araç içi şarj cihazı** ile donatılmıştır. Ev tipi bir elektrik prizi kullanıldığında şarj hızı bir wall box cihazına göre daha düşüktür (saatte yaklaşık 11 km), ancak gece boyunca şarj edildiğinde ortalama günlük 60 km’lik kullanım için yeterlidir. Endüstri tipi prizler (veya üst düzey ev tipi prizler) saatte maksimum 35 km menzil sunar.

*Jaguar, I-PACE’in satışa sunulduğu tüm pazarlarda yetkili şarj altyapısı iş ortaklıklarına sahiptir. Altyapı iş ortaklarımız size en iyi çözüme yönelik tavsiyelerde bulunmaya hazırdır. Daha fazla bilgi için lütfen Jaguar Yetkili Satıcısı’na danışın.
**7kW elektrik beslemesi çoğu ülkede mevcuttur.

EV DIŞI ŞARJ

Bataryanızın şarjını uzun yolculuklar için hızla tamamlamanın en iyi yolu saatte yaklaşık 270 km* menzil sağlayabilen tipik 50 kW gücünde DC şarj cihazlarıdır. Ev dışı şarj altyapısı geliştikçe Jaguar I-PACE yaklaşık 100 kW DC şarj hızını kaldıracak şekilde donatılacaktır. Bu durum yalnızca 15 dakikada 100 km menzil ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Servis sağlayıcıya bağlı olarak ev dışı AC şarj cihazları çeşitli güç çıkış değerlerine sahip olabilir. Aynı zamanda yerel alışveriş merkezleri, oteller ya da spor salonları dahil olmak üzere birkaç saat veya gece boyunca kalmak isteyebileceğiniz yerlerde de kullanışlı şarj noktaları bulabilirsiniz. Bunun için otomobilinizi yanaştırıp, fişi takmanız yeterli; siz keyfinize bakın.

Jaguar, I-PACE’in satışa sunulduğu tüm pazarlarda yetkili ev dışı şarj iş ortaklıklarına sahiptir.
*Bir DC hızlı şarj cihazı kısa sürede büyük miktarda enerji sağlar. Batarya tam kapasitesine yaklaştıkça şarj hızı düşer, bu yüzden çoğu durumda artırılmış bir menzil değeri kadar ya da maksimum yüzde 80 kapasiteye kadar şarj daha hızlıdır.

ŞARJ KABLOLARI

EV TİPİ ŞARJ KABLOSU

Jaguar I-PACE ile birlikte sunulan Şarj Kablosu (Mod 2 Şarj Kablosu olarak bilinir) otomobili ev tipi priz üzerinden şarj etmenizi sağlar. Jaguar I-PACE’i diğer ülkelerde kullanma konusunda daha fazla bilgi için Jaguar Yetkili Satıcınıza danışabilirsiniz.

EV DIŞI ŞARJ KABLOSU

Ev Dışı Şarj Kablosu (Mod 3 Şarj Kablosu olarak bilinir) Jaguar I-PACE’in standart AC ev dışı şarj noktalarına bağlanmasını sağlar. Bu kablo aynı zamanda ev tipi wall box cihazlarına bağlanmak üzere de kullanılabilir. Hızlı DC ev dışı şarj noktaları bağlantı kablosuna sahiptir bu yüzden kendi kablonuzu kullanmanıza gerek yoktur. Yerel ve ulusal şarj şebekeleri hakkında bilgi almak üzere Jaguar Yetkili Satıcınıza danışabilirsiniz.

Ev Dışı Şarj Kablosu (Mod 3 Şarj Kablosu) Türkiye pazarında satılan Jaguar I-PACE modelleriyle birlikte standart olarak sunulur.

EV TİPİ WALL BOX KURULUMU

Onaylı wall box tedarikçilerimiz ve montaj hizmeti veren iş ortaklarımız çalışmanın en yüksek standartlarda gerçekleştirilmesini sağlar. Sağlam wall box yapısı, garaj önüne veya evinizdeki herhangi bir uygun konuma monte edilebilir. Daha fazla bilgi için Jaguar Yetkili Satıcınıza danışabilirsiniz.

Menzil ve Şarj | Jaguar I-PACE 1

MENZİLİ KORUMA

Jaguar I-PACE menzili ve otomobilin bataryasını koruyacak teknolojilerle donatılmıştır. Örneğin kabin ön koşullandırma özelliğiyle Jaguar I-PACE'iniz şarj olurken otomobilin içini ısıtabilir veya soğutabilirsiniz ve kullanılan elektrik bataryadan değil elektrik şebekesinden alınır.

PERFORMANSI KEŞFEDİN
Menzil ve Şarj | Jaguar I-PACE

ECO MODU

Eco Modu enerji tüketimini azaltarak daha verimi bir sürüş stilini teşvik ederek Jaguar I-PACE'in menzilini korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda kabin sıcaklığı, hava devridaimi ve otomobile ait bir dizi diğer özellik üzerinde küçük değişiklikler gerçekleştirir. Her özelliğin normal şekilde kullanımıyla veya menü ayarıyla bu değişiklikleri göz ardı edebilirsiniz.
NEDC (Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü) Avrupa’da daha önce kullanılan ve binek otomobillerin yakıt tüketimini ve emisyonunu ölçen bir sürüş döngüsüdür. WLTP (Dünya Çapında Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü) 2017’den itibaren aşamalı olarak uygulanmaya başlayan yeni bir yakıt, enerji tüketimi, menzil ve emisyon işlemidir. Gerçek kullanım koşullarına daha yakın rakamlar vermek üzere tasarlanmıştır. Otomobilleri opsiyonel donanımla birlikte daha zorlu bir test prosedürü ve sürüş profiline göre test eder. Burada gösterilen rakamlar NEDC ve yeni WLTP sürüş döngüsü testleri içindir. Rakamlardaki değişiklikler performansta azalma sebebiyle değil, otomobiller üzerinde gerçekleştirilen testlerdeki değişikliklerden kaynaklanmaktadır.

Performans verileri Çin’de satılan modeller için geçerli değildir.

AB mevzuatı dahilinde üretici tarafından gerçekleştirilen resmi AB test rakamları. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek kullanım koşullarındaki rakamlar ve genel EV performans verileri sürüşe ve çevresel değişkenlere göre farklı olabilir.

*Burada gösterilen rakamlar NEDC ve yeni WLTP sürüş döngüsü testleri içindir. Rakamlardaki değişiklikler performansta azalma sebebiyle değil, otomobiller üzerinde gerçekleştirilen testlerdeki değişikliklerden kaynaklanmaktadır. Gerçek kullanım koşullarındaki rakamlar ve genel EV performans verileri sürüşe ve çevresel değişkenlere göre farklı olabilir.