Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation
Jaguar I-PACE | Elektrikli Otomobil Hakkında Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular | Jaguar 1

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLE İLİŞKİN SIKÇA SORULAN SORULARJaguar I-PACE | Elektrikli Performans SUV | Jaguar

2 ADIMDA TÜKETİM MALİYETİNİZİ HESAPLAYIN

1. ADIM - YAKIT TİPİNİZİ SEÇİN
BENZİN DİZEL
2. ADIM - KATETTİĞİNİZ MESAFEYİ SEÇİNİZ
BENZİNLİ ARAÇ
YAKIT TÜKETİM MALİYETİ 26.400 TL
LİTRE FİYATI 6.76 TL
ORTALAMA TÜKETİM / 100 KM 10 LT
TAMAMEN ELEKTRİKLİ
JAGUAR I-PACE
ELEKTRİK TÜKETİM MALİYETİ 3.300 TL
1 KWH ELEKTRİK FİYATI* 0.61 TL
ORTALAMA TÜKETİM / 100 KM 21 KW
*Tek zamanlı tarife
MALİYET AVANTAJI: %86


 
Jaguar I-PACE | Elektrikli Otomobil Hakkında Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular | Jaguar 3

NEDC (Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü) Avrupa’da daha önce kullanılan ve binek otomobillerin yakıt tüketimini ve emisyonunu ölçen bir sürüş döngüsüdür. WLTP (Dünya Çapında Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü) 2017’den itibaren aşamalı olarak uygulanmaya başlayan yeni bir yakıt, enerji tüketimi, menzil ve emisyon işlemidir. Gerçek kullanım koşullarına daha yakın rakamlar vermek üzere tasarlanmıştır. Otomobilleri opsiyonel donanımla birlikte daha zorlu bir test prosedürü ve sürüş profiline göre test eder. Burada gösterilen rakamlar NEDC ve yeni WLTP sürüş döngüsü testleri içindir. Rakamlardaki değişiklikler performansta azalma sebebiyle değil, otomobiller üzerinde gerçekleştirilen testlerdeki değişikliklerden kaynaklanmaktadır.

AB mevzuatı dahilinde üretici tarafından gerçekleştirilen resmi AB test rakamları. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek kullanım koşullarındaki rakamlar ve genel EV performans verileri sürüşe ve çevresel değişkenlere göre farklı olabilir.

Performans verileri Çin’de satılan modeller için geçerli değildir.

Yukarıda anlatılan belirli özellikler opsiyonel ya da pazara bağlı olabilir. Bulunabilirliği ve ülkenizdeki koşullara ilişkin bilgiler için ülkenize ait Jaguar web sitesine veya Jaguar Yetkili Satıcısına danışın. Bazı özellikler Yetkili Satıcınız tarafından tavsiye edilen ilk dönemin ardından abonelik gerektirecek uygun bir veri sözleşmesi içeren uyumlu bir SIM kartı gerektirebilir. Mobil bağlantı her yerde garanti edilemez. Ekranlar ve diziler dahil olmak üzere teknolojiyle ilişkili olarak bu web sitesinde gösterilen bilgi ve görüntüler yazılım güncellemelerine, sürüm kontrolüne ve tercih edilen seçeneklere bağlı olarak diğer sistemsel/görsel değişikliklere tabidir. Otomobil içinde kullanılan tüm özellikler sürücüler tarafından yalnızca kendileri için güvenli olduğunda kullanılmalıdır. Otomobilin tüm kontrolü her zaman sürücüde olmalıdır.