Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

OTOMOBİL İÇİ TEKNOLOJİSİ

Jaguar XE, sizi güvende tutmak, eğlendirmek ve bağlantıda kalmanızı sağlamak üzere en son teknolojilerle donatılmıştır.

Jaguar XE Otomobil İçi Teknolojisi | Jaguar Türkiye 2

JAGUAR'IN YENİLİKÇİLİK GELENEĞİ

Kapsamlı multimedya teknolojisinden, hassas bir şekilde geliştirilmiş ses sistemlerine ve akıllı sürücü destek sistemlerine kadar Jaguar XE, bir dizi yenilikçi ve otomobile sorunsuz bir şekilde entegre edilen teknolojilere sahiptir.

Jaguar XE Otomobil İçi Teknolojisi | Jaguar Türkiye 3

TOUCH

Touch, XE'nin komuta merkezidir. Sezgisel dokunma ve kaydırma kontrolleri ile 8 inç Dokunmatik Ekranı, ses, klima ve uydu navigasyon gibi bir dizi özelliği kontrol etmenizi sağlar.

Jaguar XE Otomobil İçi Teknolojisi | Jaguar Türkiye 4

TOUCH PRO*

Jaguar XE'nin teknolojisini en yüksek düzeye taşıyan Touch Pro, hızlı tepki sürelerine sahip 10,2 inçlik bir Dokunmatik Ekran sunar. Touch Pro'nun sunduğu özellikler arasında, yeni bir önsezili navigasyon sistemi*, doğal diyalog etkileşimi ve 10GB'lık otomobil içi medya depolama yer alır.

Jaguar XE Otomobil İçi Teknolojisi | Jaguar Türkiye 6

DUAL VIEW

Yalnızca Touch Pro’da opsiyonel olarak sunulan Dual View sayesinde ön yolcu ve sürücü aynı 10,2 inçlik Dokunmatik Ekranda farklı medya formatlarının keyfini çıkarabilir. Örneğin, sürücü navigasyonu görüntülerken öndeki yolcu film izleyebilir (filmin sesini kablosuz kulaklıklar yardımıyla dinler).

Jaguar XE Otomobil İçi Teknolojisi | Jaguar Türkiye 7

SANAL GÖSTERGE EKRANI**

Jaguar XE’in yüksek çözünürlüklü 12,3 inç Sanal Gösterge Ekranı otomobil sürmeyi daha keyifli bir hale getirmek üzere gelişmiş işlevselliğe sahip tamamen yeni bir grafik arayüze sahiptir. Kişisel tercihinize bağlı olarak, dört adet önceden ayarlanmış ekran teması ya da tam 3D Harita Görüntüleme özelliği arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

**Opsiyoneldir ve yalnızca Touch Pro’nun bir parçası olarak sunulur.

Jaguar XE Otomobil İçi Teknolojisi | Jaguar Türkiye 13

OTOMOBİL İÇİ WIFI**

Jaguar XE’nin güçlü harici anteni tarafından desteklenen Wi-Fi Etkin Noktası, otomobilin içinden İnternet erişimi sunarak aynı anda maksimum sekiz adet kablosuz cihazın kullanılabilmesini sağlar. Yolcular İnternet'te gezinmek, çalışmak, sosyal medya güncellemeleri gerçekleştirmek ve yolculuk boyunca eğlenmek üzere otomobilin kablosuz ağına bağlanabilir.

** Opsiyonel özellik

HEAD-UP DISPLAY**

Lazer teknolojili opsiyonel Head-up Display (HUD), Trafik İşareti Tanıma verileri (varsa), otomobil hızı, navigasyon ve hız kontrolü bildirimleri, doğrudan güneş ışığı altında bile net bir şekilde yansıtılır. HUD, gösterge paneline bakmak için harcadığınız zamanı en aza indirmeye yardımcı olur.

** Opsiyonel özellik

Bu web sitesindeki filmin içeriğinde gösterilen otomobiller mevcut özellik ve geliştirmeleri tam olarak yansıtmayabilir. En son teknik özellikler için lütfen Jaguar Yetkili Satıcınıza başvurun.

Jaguar XE Otomobil İçi Teknolojisi | Jaguar Türkiye 16

SES

Jaguar XE, 6 hoparlörlü 80W Jaguar Ses Sistemi içeren bir dizi gelişmiş ses sistemi sunar. Ya da gelişmiş bir müzik dinleme deneyimi için 17 hoparlörlü yeni 825W Surround Ses Sistemi içeren opsiyonel Meridian Ses Sistemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu sistemler, Jaguar XE içerisinde her koltukta zengin, sizi saran bir ses deneyiminin keyfini çıkarmanızı sağlar.

PARK VE TRAFİK DESTEĞİ ÖZELLİKLERİ

Jaguar XE, her yolculuğu daha güvenli bir deneyime dönüştürmek için bir dizi sürücü destek özelliğini elinizin altına getirir. En yenilikçi teknolojileri kullanan bu özellikler, potansiyel çarpışma durumlarından kaçınmanıza ve bir dizi farklı senaryoyu yönetebilmenize yardımcı olur.

OTONOM ACİL DURUM FRENLEMESİ**

Olası bir çarpışma tespit edildiğinde, Jaguar XE sesli bir çarpışma uyarısı verir. Bu uyarıyı görsel uyarılar izler. Herhangi bir önlem alınmadığında, sistem olası bir çarpışma etkisini azaltmaya yardımcı olmak üzere fren uygular.

**Standart özellik (pazara bağlıdır)

SÜRÜCÜ DESTEK ÖZELLİKLERİ

Jaguar XE, Hafif Alüminyum Mimarisi ile desteklenen performans, gelişmiş teknoloji ve ayırt edici tasarım özelliklerini bir araya getirir. Konfigüratör ile kendi Jaguar XE’nizi oluşturun.