Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

DIŞ TASARIM

Daha ilk bakışta, Jaguar XE'nin bir Jaguar olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu web sitesindeki filmin içeriğinde gösterilen otomobiller mevcut özellik ve geliştirmeleri tam olarak yansıtmayabilir. En son teknik özellikler için lütfen Jaguar Yetkili Satıcınıza başvurun.

DİNAMİK TASARIM

Jaguar XE'nin biçimi, aerodinamik verimlilik ve denge için titizlikle optimize edilmiştir. Mükemmel aerodinamiği ile yakıt tüketimini azaltıp emisyon değerlerini düşürür. Her bir öğe, dış tasarımın maksimum aerodinamik potansiyelinden faydalanırken Jaguar XE'nin çarpıcı oranlarını korur.

Jaguar XE Dış Tasarım Özellikleri -Aerodinamik Spor Sedan | Jaguar Türkiye 3

GELİŞMİŞ AERODİNAMİK ÖZELLİKLER

Aerodinamik performans, Jaguar XE'nin gövde tasarımının temel bir işlevidir ve minimum Cd 0,26 değerinde etkileyici bir sürtünme katsayısı sunar. Yarış otomobilinden ilham alan gövde altı koruması ve difüzör bile Jaguar XE'yi mümkün olduğunca verimli, ekonomik ve kaliteli kılmak üzere tasarlanmıştır.

Jaguar XE Dış Tasarım Özellikleri -Aerodinamik Spor Sedan | Jaguar Türkiye 4

HAREKETE DUYARLI BAGAJ KAPAĞI

Harekete Duyarlı Bagaj Kapağı, sürücünün otomobile veya uzaktan kumandalı anahtarlığa fiziksel olarak dokunmaya gerek kalmadan bagaj kapağını dışarıdan çalıştırabilmesini sağlar. Ayağınızı otomobilin arka bölümü altında hareket ettirerek bagaj kapağını açıp kapatabilirsiniz.

*Anahtarsız Giriş ve Arka Park Yardımı özelliğinin olması gerekir

TASARIM ÖZELLİKLERİ

Jaguar XE Dış Tasarım Özellikleri -Aerodinamik Spor Sedan | Jaguar Türkiye 5

KROM YAN HAVALANDIRMALAR

Krom çerçeveli, Jaguar kabartmalı, kafesli yan havalandırmalar Jaguar XE'nin sportif karakterini ön plana çıkarır.

Jaguar XE Dış Tasarım Özellikleri -Aerodinamik Spor Sedan | Jaguar Türkiye 6

KROM YAN KEMER

Kabine görsel bir bütünlük sunan yan cam, krom bir çerçeve (cam çerçevesi) ile çevrelenir.

Jaguar XE Dış Tasarım Özellikleri -Aerodinamik Spor Sedan | Jaguar Türkiye 7

ARKA BÖLÜM

Jaguar XE'nin düzenli arka kısmını ve mükemmel bir biçimde oranlanmış aks dışı mesafesini gördüğünüz anda, bu otomobilin bir Jaguar olduğunu hemen anlarsınız. Yalnızca on yıldan uzun süredir alüminyum otomobil üretiminde lider konumda olan Jaguar buradaki keskin kıvrımları yaratma teknolojisine ve uzmanlığına sahiptir.

Jaguar XE Dış Tasarım Özellikleri -Aerodinamik Spor Sedan | Jaguar Türkiye 8

SİMGE HALİNE GELMİŞ STOP LAMBALARI

Tasarım özelliklerini Jaguar F-TYPE'tan alan Jaguar XE'nin simge haline gelmiş stop lambaları, yatay bir çizgi ile kesişen ayırt edici bir daireden oluşur.

Jaguar XE, Hafif Alüminyum Mimarisi ile desteklenen performans, gelişmiş teknoloji ve ayırt edici tasarım özelliklerini bir araya getirir. Konfigüratör ile kendi Jaguar XE’nizi oluşturun.