Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation
Jaguar XJ - Otomobil İçi Teknolojiler 1

OTOMOBİL İÇİ TEKNOLOJİLER

Jaguar XJ'nin gelişmiş sürücü yardım sistemleri sizi güvende, dış dünyaya bağlı tutar ve eğlence seçenekleri sunar.

Jaguar XJ'de otomobil sürmeyi daha kolay ve daha güvenli hale getiren bir dizi standart ve opsiyonel InControl ve sürücü destek sistemleri yer alır. Her Jaguar XJ'de Jaguar'ın en hızlı ve en gelişmiş haber/eğlence sistemi InControl Touch Pro standart olarak sunulur. InControl Touch Pro ile InControl Touch Pro'nun yeteneklerini daha da geliştiren kapsamlı Pro hizmetleri paketi sunan InControl Connect Pro'yu da ekleme tercihini de yapabilirsiniz.

CONNECTED CAR

Tüm Jaguar XJ modelleri, Jaguar'ın son teknoloji haber/eğlence sistemi InControl Touch Pro'yu* içerir. Intel Dört Çekirdekli Çip Sistemi (SoC) ile "bağlantılı otomobil" fikrini bir üst seviyeye taşır. Sistem, hareket halindeyken bağlantıda kalmanızı sağlayarak sürüş deneyiminizi artıran bir dizi hizmet sunmak üzere akıllı telefonunuzla benzersiz şekilde entegre olur.
*InControl özelliği henüz Türkiye pazarında sunulmamaktadır.

Jaguar XJ - Otomobil İçi Teknolojiler 14

DOKUNMATİK EKRAN KONTROLÜ

Jaguar XJ'nin komuta merkezi, dokunmatik ekrandır. Bu yeni, oldukça sezgisel çok dokunuşlu arayüz kişiselleştirilebilir ve bilinen akıllı telefon ve tablet hareketlerini kullanır. Hızlı ve doğru bir şekilde kullanmak için yalnızca hafifçe vurmanız, sıkıştırmanız veya kaydırmanız yeterlidir.

SANAL GÖSTERGE EKRANI

Jaguar XJ'nin yüksek çözünürlüklü sanal gösterge ekranı, bilgileri görüntüler. Klasik gösterge panelinin yerini 12,3 inç bir HD TFT ekran almıştır. Bu güçlü, çok katmanlı sanal ekran, kullanıcı dostu bir grafik arayüzünü gelişmiş işlevsellikle bir araya getirerek sürüş keyfini artırır. Kişisel tercihinize bağlı olarak, önceden ayarlanmış dört adet ekran teması ya da 3D görüntüleme özellikli tam ekran navigasyon seçenekleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Jaguar XJ - Otomobil İçi Teknolojiler 17

ARKA KOLTUK EĞLENCESİ

Opsiyonel Arka Koltuk Eğlencesi Sistemi çıkarılabilir, 10,2 inç HD ekranlar içerir. 16:9 görüntü oranıyla, filmleri tam ekran olarak görüntülemek üzere kusursuz bir uyum sergiler. Sistem , kablosuz kulaklıklar ve birçok tablet ve akıllı telefonu destekleyen uzaktan, USB ve HDMI bağlantı noktaları ile donatıldığından, Jaguar XJ tüm yolcuların zahmetsiz bir şekilde bağlantıda kalmasını sağlar.

Jaguar XJ - Otomobil İçi Teknolojiler 18

GERÇEK SES KALİTESİNDE

Jaguar XJ, müziğinizi hayata geçirmeniz için pek çok ses sistemi seçeneği sunar. Jaguar Ses Sistemi, 250W ve 8 hoparlörle olağanüstü bir akustik çeşitlilik sağlar. Ses uzmanı Meridian'ın işbirliğinde Jaguar XJ için tasarlanan diğer üç sistem olan Meridian 380W Dijital Surround Ses Sistemi, Meridian 825W Dijital Surround Ses Sistemi ve Meridian Reference 1300W Dijital Surround Ses Sistemi çok daha geniş bir performans aralığı sunar.

Bu sistemlerin tümü, kabin içinde olağanüstü stereo ve surround ses sağlamak ve sistemin her bir öğesini optimize etmek üzere Digital Signal Processor (DSP) yazılımının yanı sıra müziğin netliğini ve özgün ses üretimini iyileştirmek üzere Meridian Cabin Correction gibi ileri teknolojiler içerir.

SÜRÜCÜ DESTEK ÖZELLİKLERİ

Jaguar XJ - Otomobil İçi Teknolojiler 27

GELİŞMİŞ GÜVENLİK

Jaguar XJ, hem hareketsizken hem hareket halindeyken maksimum güvenlik sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bir alarm ve motor sabitleyici, standart olarak sunulur. Jaguar XJ'nizi uzaktan kilitlemek ya da iki kez kilitlemek için anahtarlığınızı kullanabilir, ya da alternatif olarak aynı işlemi kapı tutamağı üzerindeki gizli bir düğme aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Otomobilde ilerlerken, kapılar önceden belirlenmiş bir hızda otomatik olarak kilitlenmeye programlanabilir.

XJ, Jaguar'ın en üst düzey sedan otomobilidir. En son teknolojiyi, otomobile özgü sportif dinamikleri ve gösterişli lüks özellikleri kusursuz şekilde bir araya getirir. Kendi Jaguar XJ’nizi tasarlayın.

*InControl özelliği henüz Türkiye pazarında sunulmamaktadır.