JAGUAR I-TYPE 4 İLE <br>YARIŞIN GELECEĞİ.
KOŞULLAR

Şimdiye kadarki en hızlı ve en verimli Jaguar I-TYPE modelimiz, Formula E’deki üç sezondan elde ettiğimiz deneyimleri yansıtıyor. Attack Modu, gücü 225 kWh’den 235 kWh’ye çıkarır.

Maks. Güç (Sınırlı):
250kW, 335 bg’e eşdeğer

Yarış Modu (Enerji Tasarrufu):
235kW, 315 bg’e eşdeğer

Fan takviyesi:
Maksimum 250kW

0 - 100 km/sa
2.8 sn.’nin altında

Toplam Uzunluk:
5160mm (maks)

Toplam Genişlik:
1770mm (maks)

Maks. Hız:
280km/sa

Bataryalar Ağırlık :
385kg

Minimum Ağırlık (sürücü dahil):
900kg

JAGUAR I-TYPE BATARYA
2. Nesil lityum iyon batarya (385 kg, 52 kW), karbon fiber bir güvenlik pili içine yerleştirilir. Bataryanın sunduğu kullanılabilir enerji, 5000 cep telefonunu tamamen şarj etmeye yetecek seviyededir. Yeniden Şarj Edilebilir Enerji Depolama Sistemi (RESS), yarıştan önce şarj edilir ve yarış sırasında geri kazanımlı frenleme enerjiyi bataryaya geri iletir.
JAGUAR I-TYPE GÜÇ AKTARIM ELEMANI
Panasonic Jaguar Racing Motor Jeneratör Birimi (MGU), altıncı sezon için yeni bir tasarıma sahiptir ve ekibin Gen 2 otomobili ile ilk sezondaki deneyimlerini temel alır. Geliştirme ve test sırasında ekip, Jaguar I-TYPE’ın genel performansını daha da iyileştirmek için MGU’yu daha hafif ve daha verimli hale getirmeye odaklandı.
JAGUAR I-TYPE İNVERTÖR
Özel Silikon Karbür modül I-TYPE invertör, Panasonic Jaguar Racing tarafından geliştirilmiştir. İnvertör, batarya paketinde depolanan doğru akımı (DC) motoru besleyen ve otomobili kullanabilmemiz için güç sağlayan alternatif akıma (AC) çevirir.
JAGUAR I-TYPE MİMARİSİ
Yeni ve ekstrem görünüm, yalnızca estetik amaçlı değildir. Jaguar I-TYPE 4 başka bir otomobili yakından takip ederken bile üstün zemin tutuşu sağlamak için büyük difüzörüyle bastırma kuvvetini artıracak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Diğer bir öne çıkan özellik, yenilikçi LED ışık şeridiyle yeni FIA Halo baş koruma cihazıdır. Halo üzerindeki ışık mavi yandığında otomobil ve sürücü Attack Modu’ndadır. Sürücü, FanBoost’u etkinleştirdiğinde Halo mor renge döner ve hayranların en sevdikleri ekibin veya sürücünün stratejisini kolayca izleyebilmesini sağlar.
TAMAMEN ELEKTRİKLİ JAGUAR I-PACE

Jaguar’ın tamamen elektrikli ilk performans SUV'uyla tanışın.

DAHA FAZLA BİLGİ
JAGUAR RACING GENLERİ
Jaguar’ın performans, teknoloji ve tasarıma yönelik itibarı, dünyanın en zorlu pistlerinde ve şampiyonalarında güçlenerek bugünlere geldi.
DAHA FAZLA BİLGİ
YENİLİK İÇİN YARIŞ
Göz alıcı tasarım ve nefes kesici performans. Formula E deneyimlerimizi elektrikli yol otomobillerimize nasıl taşıdığımızı keşfedin.
DAHA FAZLA BİLGİ
FACEBOOK
Beğenin, paylaşın ve ekibimizle bağlantı kurun.
TWITTER
Güncel haberleri anında öğrenin.
INSTAGRAM
En yeni fotoğraf ve videolar için bizi takip edin
KAYDOLUN
Haber bültenlerimizi alın