EKİP

Ekibimizin tek bir vizyonu var, o da dünyanın dört bir yanındaki ABB FIA Formula E podyumlarında yer almak.

FANBOOST İLE SÜRÜCÜLERİMİZE DESTEK VERİN

Tüm Formula E ekipleri, eşit şartlar sağlamak için aynı şasi ve bataryayı kullanır. Ancak, sürücüler FanBoost ile bir avantaj elde edebilirler. En çok FanBoost oyu alan beş sürücü, bir güç takviyesiyle ödüllendirilir. Sürücüler bunu yarışın ikinci kısmında 5 saniyelik bölümlerle kullanabilir. Hayranlar yarıştan önceki 6 gün boyunca günde dört defaya kadar ve her yarış için maksimum 6 dakikaya kadar olacak şekilde oy kullanabilir.

DAHA FAZLA BİLGİ
MITCH EVANS
Mitch, karting’e 6 yaşında başladı ve 16 yaşında Yeni Zelanda Grand Prix’yi kazandı. Eski F1 yarışçısı Mark Webber’ın rehberliğindeki bu genç sürücü, 2012 GP3 ünvanını alarak kariyerine devam etti. 2013’te yalnızca 18 yaşında ve halen bir acemiyken GP2’ye geçen Mitch, Malezya Sepang’da gerçekleştirilen yarışta üçüncü gelerek podyumdaki yerini alarak GP2 tarihindeki en genç sürücü oldu. Mitch, 2015’te Sepang, Malezya’daki 24 saatlik yarışta ikinci gelerek başarılarını sürdürdü.

İngiliz ekip yarışlara geri döndüğünde, Mitch 2016’da Panasonic Jaguar Racing’le ABB FIA Formula E açılışını yaptı. En hızlı sürücülerden biri olarak kabul edilen Mitch, ekiple ikinci sezonunda bir super pole, bir pol pozisyonu ve bir podyum derecesi dahil olmak üzere Panasonic Jaguar Racing için pek çok ilke imza attı.

Mitch, 2019’da Roma’daki ilk Formula E zaferi ile sıkı çalışmalarının karşılığını aldı. Bunun ardından gelen Bern ve New York’taki iki podyum derecesi ile sürücü istatistiklerinde en iyi beş sürücü arasına girmeyi başardı.
JAMES CALADO
Briton James Calado, ABB FIA Formula E Şampiyonası’nın altıncı sezonundan önce yeni Panasonic Jaguar Racing sürücüsü olarak duyurulmuştu.

1999 yılında karting’e başlayan 30 yaşındaki sürücü, kariyeri boyunca aralarında Formula E şampiyonu Jean-Eric Vergne ve F1 sürücüsü Valtteri Bottas’ın da yer aldığı büyük isimlere karşı yarıştı. 2017’de WEC GTE Pro şampiyonu oldu ve 2019’da 24 saatlik Le Mans GTE Pro yarışında zafer elde etti.

Penarth, Galler’de yaşayan Calado, GP3, GP2, İngiliz F3 ve F1, skor puanları, podyumlar ve zaferlerle dolu zengin bir tek kişilik sürüş geçmişine sahip ve bunları Formula E ile pekiştirmeye son derece kararlı.
EKİBİN ARDINDAKİ EKİP

Yarış gününde direksiyon başında yalnızca iki kişi olabilir. Ancak sahne arkasında, en iyi performansın elde edilebilmesini sağlamak için 24 saat çalışan bir mühendis, teknisyen ve analist ordusu yer alıyor.

JAMES BARCLAY - TAKIM DİREKTÖRÜ
"Formula E’nin 6. sezonu en zorlu sezon olacak, ama bu durum bizi motive ediyor ve başarıyı yakalama isteğimizi körüklüyor."
CRAIG WILSON - YARIŞ DİREKTÖRÜ
"Bir ekip olarak nasıl kazanacağımızı öğrendik. 6. sezonda odak noktamız ilerlemeye devam etmek ve podyumu hedeflemek.”
NICK ROGERS - JLR GROUP MÜHENDİSLİK DİREKTÖRÜ
"Başarının anahtarı, genç bireylere sınırlarını zorlamaları konusunda ve içinde yaşadığımız bilinçlenmekte olan karbon dünyasını keşfetme açısından yeni yollar geliştirmelerine yönelik olarak ilham vermekten geçer."
FACEBOOK
Beğenin, paylaşın ve ekibimizle bağlantı kurun.
TWITTER
Güncel haberleri anında öğrenin.
INSTAGRAM
En yeni fotoğraf ve videolar için bizi takip edin
KAYDOLUN
Haber bültenlerimizi alın