KULLANIŞLILIK VE GÜVENLİK

Nereye giderseniz gidin ve yanınıza ne almanız gerekirse gereksin, Jaguar E-PACE sizi ve yolcularınızı zahmetsiz, konforlu ve her şeyden önce güvenli şekilde taşıyacak şekilde tasarlanmıştır.

Optimum güvenliğe yönelik olarak Jaguar E-PACE sizi ve yolcularınızı korumanın yanı sıra kazaları aktif olarak önlemeye yardımcı olmak üzere çeşitli özellikler seti içerek şekilde geliştirilmiştir. Jaguar E-PACE'in sürücü destek sistemleri ise birlikte çalışarak sürüşü daha kolay ve güvenli hale getirir.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER
ACTIVITY KEY
Opsiyonel Activity Key ile en sevdiğiniz aktivitelerin keyfini çıkarırken, araç anahtarınızı güvenli şekilde araçta saklayabilirsiniz. Activity Key'i daha rahat kullanmak amacıyla bileğinize takabilirsiniz. Bileklik kayışı sağlam ve tamamen su geçirmez malzemeden yapılmıştır, böylece kolunuzdayken birçok aktivitenin tadını çıkarabilirsiniz. Aracı kilitlemek veya kilidini açmak için bagaj kapağında yer alan Activity Key temas noktasına dokunmanız yeterlidir, böylece geleneksel araç anahtarını devre dışı bırakabilir veya yeniden etkinleştirebilirsiniz.
ELEKTRİKLİ VE HAREKETE DUYARLI BAGAJ KAPAĞI<sup>1</sup>
Elektrikli ve harekete duyarlı bagaj kapağı, sürücünün araca veya anahtarlığa fiziksel olarak dokunmasına gerek kalmadan bagaj kapağını dışarıdan çalıştırabilmesini sağlar. Ayağınızı aracın arka köşeleri altında hafifçe hareket ettirerek bagaj kapağını açabilir veya kapatabilirsiniz.
TÜM EŞYALARINIZI YANINIZDA TAŞIYIN
1,3 metre genişliğe sahip yük alanı ile geniş eşyalar kolaylıkla yerleştirilebilir ve yatay şekilde bebek arabası da yerleştirilebilir. Yaklaşık 577 litre bagaj kapasitesi ile iki orta boy bavulu ve üç kabin boyu bavulu da araca yerleştirebilirsiniz.

Gösterilen model bir E-PACE First Edition'dır. 12.3” Interactive Driver Display bu model için mevcut değildir. Anlatılan bazı özellikler pazara veya çekiş gücüne göre değişiklik gösterebilir.

SÜRÜCÜ DESTEK ÖZELLİKLERİ
ACİL DURUM FRENİ
Olası bir çarpışma tespit edildiğinde, Jaguar E-PACE sesli bir çarpışma uyarısı verir. Bu uyarıyı görsel uyarılar izler. Sürücü herhangi bir önlem almadığında, sistem olası bir çarpışma etkisini azaltmaya yardımcı olmak üzere fren uygular. Bu sistem, aynı zamanda yaya algılama özelliğine de sahiptir.
ŞERİTTE TUTMA YARDIMI
Aracınızın yanlışlıkla şeridinden ayrıldığını algılar ve hafifçe yeniden şeridine yönlendirir.
SÜRÜCÜ TAKİP MONİTÖRÜ
Sürücü Takip Monitörü, uykulu olduğunuzu anlayarak mola vermeniz gerektiğinde sizi önceden uyarır.
HIZ KONTROLÜ VE HIZ SINIRLAYICI
SINIRLAYICI Hız Kontrolü, gaz pedalına sürekli basmaya gerek kalmadan aracın mevcut hızını korumanıza olanak sağlar ve böylece yorgunluğu azaltır. Hız sınırlayıcı araç için azami hızı önceden belirlemenize olanak sağlar.
ÖN VE ARKA PARK YARDIMI
Manevra yapmayı daha kolay ve güvenli hale getiren sistemde, ön ve arka tamponda yer alan seziciler Geri vites seçildiğinde etkinleşir. Aracınızı park ederken, Dokunmatik ekran ve sesli geri bildirim engellere ne kadar yakın olduğunuzu gösterir.
360° SURROUND KAMERA SİSTEMİ<sup>2</sup>
Dokunmatik Ekran vasıtasıyla 360° dış görünüm sunan bu sistem, kaldırım kenarına park etmekten dar alanlara girip çıkmaya ve kolaylıkla viraj dönmeye kadar birçok manevra konusunda yardımcı olur.
KÖR NOKTA ASİSTANI
Kör Nokta Asistanı çarpışmaları önlemeye yardımcı olur. Aracınızın şerit değiştirirken kör noktasında başka bir araç bulunduğunu algılarsa ilgili yan aynada küçük bir uyarı ışığı yanar. Direksiyona tork kuvveti uygulanarak aracınızı yaklaşan araçtan uzaklaştırmanız için yönlendirir.
MATRIX LED FARLAR

Opsiyonel Matrix LED farlar Akıllı Uzun Far Desteği (IHBA) ve Adaptif Ön Aydınlatma (AFL) özelliklerine olanak tanır. Ana huzmeyi gözle görülemeyen dikey şeritlere ayıran IHBA daha net bir görüş için karşıdan gelen trafik üzerindeki uzun huzme bölümlerinin sayısını maksimize ederken göz kamaşmasını önlemek ve optimum güvenlik için karşıdan gelen araçların ön kısmını gölgelendirir. Hareketli Yön Göstergeleri diğer sürücülerin aracın hareket yönünü anlaması için gereken süreyi kısaltır.

YAYA HAVA YASTIĞI<sup>3</sup>

Çarpışma durumunda, tamponda yer alan çarpışma sezicileri motor kapağı altında gizli hava yastığını tetikler. Bu durumda motor kapağı hafifçe yukarı kalkarak yaya veya bisiklet sürücülerinin ön cama temas etmesini engelleyen dış hava yastığını açar.

SÜRÜCÜ DESTEK PAKETLERİ
KUYRUK YARDIMI ÖZELLİKLİ UYARLANABİLİR HIZ KONTROLÜ
Aracınızla öndeki araç arasında güvenli bir mesafeyi korur. Önceki araç tamamen durursa, sizin aracınızı da durdurur. Trafik akmaya başladığında ise gaz pedalına dokunmanız yeterlidir; Uyarlanabilir Hız Kontrolü öndeki aracı izlemeye devam eder.
YÜKSEK HIZLI ACİL DURUM FRENİ
Başka bir araçla önden çarpışma olasılığını algılar ve sürücünün fren yapması için önceden uyarı gösterir. Sürücü tepki vermediği durumda, araç olası bir darbenin şiddetini azaltmak için otomatik olarak frene basar.
KÖR NOKTA YARDIMI
Aracınız şerit değiştirme sırasında kör noktasında başka bir araç olduğunu tespit ederse bu sistem, hassas bir şekilde direksiyon torkunu hesaplayarak aracınızı yaklaşan araçtan güvenli şekilde uzaklaştırır.
ARKA TRAFİK MONİTÖRÜ
Aracınızın her iki yanından yaklaşan araçlara, yayalara veya diğer tehlikelere karşı uyarır. Sistem, kendi görüş açınız engellenmiş olsa bile hem sesli hem de görsel uyarılarda bulunur.
PARK ASİSTANI
Aracınızı park alanına girerken veya park alanından çıkarken yönlendirerek paralel ve dikey park etmeyi kolaylaştırır. Grafikler ve bildirimler manevralar sırasında size kılavuzluk eder. Bunun için uygun vitesi seçmeniz ve hızı kontrol etmeniz yeterlidir.
360° PARK YARDIMI
Geri vites seçildiğinde, aracın çevresinde yer alan seziciler otomatik olarak tetiklenir. Sistem manuel olarak da etkinleştirilebilir. Aracınızı park ederken, Dokunmatik ekran ve sesli geri bildirim engellere ne kadar yakın olduğunuzu gösterir.

Jaguar'ın ilk kompakt SUV'u çekici görünüm, çeviklik ve dinamik sürüşün ideal bir birleşimini sunar. Tasarlayıcıyı kullanarak kendi Jaguar E-PACE aracınızı yaratın.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN

"1HSE Teknik Özellik Paketinde standarttır. Yalnızca isteğe bağlı Anahtarsız Giriş özelliği bulunduğunda mevcuttur.
2Yalnızca opsiyonel otomatik karartmalı, elektrikli katlanır kapı aynaları takılıysa sunulur.
3Pazara bağlıdır.
4HSE Teknik Özellikler Paketine dahildir veya isteğe bağlıdır. Yalnızca opsiyonel otomatik karartmalı, elektrikli katlanır kapı aynaları takılıysa sunulur. Yalnızca otomatik şanzıman.
5SE ve HSE Teknik Özellikler Paketine dahildir veya isteğe bağlıdır.

Otomobil içinde kullanılan tüm özellikler sürücüler tarafından yalnızca kendileri için güvenli olduğunda kullanılmalıdır. Otomobilin tüm kontrolü her zaman sürücüde olmalıdır."

ARAÇLARI KARŞILAŞTIRIN
Üç Jaguar otomobili seçin ve yan yana karşılaştırın
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Tercih edeceğiniz Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcısı’nda test sürüşü ayarlayın
E-BROŞÜRLER
Jaguar araçları hakkında daha fazla bilgi
BİR YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın