ELEKTRİKLİ PERFORMANS

Sıfır egzoz emisyonuyla heyecan verici Jaguar gücü ve dinamik özellikleri ile tamamen elektrikli performans SUV’dan beklediğiniz her şey bir arada.

Jaguar seksen yıldan uzun bir süredir duyulara hitap eden otomobiller yarattı. Otomobillerin elektrikli olması bunu değiştirmiyor, yalnızca etkileyici performansı ortaya koymak üzere daha fazla fırsat sağlıyor.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
JAGUAR DİNAMİKLERİ

Jaguar I-PACE’in motoru 400 bg güç ve 696 Nm kullanılabilir anlık tork sunar. Yerleşik Dört Çeker özelliği sayesinde Jaguar I-PACE 0’dan 100 km/sa hıza 4,8 saniyede ulaşır.

BATARYA
Jaguar I-PACE’in 90 kWsa gücündeki bataryası uzun kullanım ömrüne yönelik tasarlanmıştır ve uzun süreli sürdürülebilir maksimum güç evrelerini destekler. Bataryanın aks aralığı içindeki konumu otomobile düşük bir ağırlık merkezi kazandırır, otomobilin dinamiklerinden doğal olarak yararlanılabilmesini sağlar ve Jaguar I-PACE’i gerçek bir sürücü otomobili haline getirir.
MOTORLAR
Jaguar I-PACE ön ve arka akslara entegre, iki adet sabit mıknatıslı senkron elektrikli motorla hareket ettirilir. Bu motorlar 400 bg güç ve 696 Nm kullanılabilir anlık tork sunar. Yerleşik Dört Çeker özelliği sayesinde Jaguar I-PACE 0’dan 100 km/sa hıza 4,8 saniyede ulaşır.
ŞANZIMAN
Jaguar I-PACE’in 90 kWsa gücündeki bataryası uzun kullanım ömrüne yönelik tasarlanmıştır ve uzun süreli sürdürülebilir maksimum güç evrelerini destekler. Bataryanın aks aralığı içindeki konumu otomobile düşük bir ağırlık merkezi kazandırır, otomobilin dinamiklerinden doğal olarak yararlanılabilmesini sağlar ve Jaguar I-PACE’i gerçek bir sürücü otomobili haline getirir.
FRENLE TORK YÖNLENDİRME
Sürücüye daha fazla güven sağlamak üzere spor otomobillere özgü çevikliği en üst seviyeye çıkaran Frenle Tork Yönlendirme, otomobili etkileyen dönüş kuvvetine katkıda bulunmak üzere iç ön ve arka tekerleklere özel olarak kontrollü bağımsız fren uygular. Çoğu durumda viraj dönüş kapasitesini desteklediğinden arka iç tekerleğe daha fazla fren basıncı uygulanır, içteki ön tekerleğe ise daha etkili ve hassas olması açısından fren uygulanır.
AKTİF HAVALI SÜSPANSİYON
Otomobil ve yol arasındaki boşluğu azaltarak aerodinamik performansı ve menzili artırır. Jaguar I-PACE’in opsiyonal Aktif Havalı Süspansiyonu 105 km’yi aşan hızlarda yolculuk yaparken otomobili alçaltır.
ADAPTIVE DYNAMICS
Adaptive Dynamics özelliği otomobilin hareketlerini saniyede 500 kez gözlemleyerek hassas dinamik özellikleri ve yumuşak, lüks bir sürüşü mümkün kılar. Sistem hızlanma, yönlendirme, gaz ve fren pedalı faaliyetini sürekli analiz eder ve elektronik olarak kontrol edilen amortisörler konfor, hassasiyet ve çeviklik arasında her zaman ideal dengeyi gözetecek şekilde süspansiyon ayarlarını gerçekleştirir.
YAPILANDIRILABİLİR DİNAMİKLER
Otomobilde Adaptive Dynamics sistemi bulunduğunda Yapılandırılabilir Dinamikler sistemi de Jaguar I-PACE elektrikli performans SUV'nin gaz pedalı hassasiyetini, direksiyon ağırlığını ve amortisör sertliğini kendinize göre uyarlamanıza izin verir. Jaguar I-PACE'in sportif karakterini harekete geçirmek için Dinamik Modu seçebilirsiniz.
DÖRT TEKERLEKTEN ÇEKİŞLİ ALL WHEEL DRIVE TEKNOLOJİSİ

Jaguar I-PACE elektrikli araç her türlü zeminde, her türlü hava koşulunda kullanılabilir. Güç ve tork tepkisi anlıktır ve elektrikli motorlar sürücünün komutlarına, yol yüzeyinin durumuna ve mevcut tutuşa göre ayrı ayrı uyum sağlayabilir.

FİLMİ İZLEYİN
yt:cBHgLRA_J4Y
ADAPTİF YÜZEY TEPKİSİ
Dört Çeker sisteminden edindiğimiz rakipsiz uzmanlıkla, Adaptif Yüzey Tepkisi (AdSR) özelliği otomobilin çevresini sürekli olarak izler ve uygun motor ve fren ayarlamalarını gerçekleştirir. AdSR, seçili olduğunda kötü hava koşullarında ve zorlu zeminler üzerinde ilerlerken sizi desteklemek üzere tüm devirlerde çalışır.
ALL SURFACE PROGRESS CONTROL
All Surface Progress Control, kaygan yüzeyler gibi zorlu koşullar altında sabit bir hız belirlemenizi ve bu hızı korumanızı sağlayan son teknoloji ürünü, opsiyonel bir sistemdir. 3,6 km/sa ve 30 km/sa arasında kullanılabilir, tüm dikkatinizi önünüzdeki yola vermenizi sağlar.
DÜŞÜK ÇEKİŞTE KALKIŞ
Hareketsiz halden kalkış yaparken ideal tork kontrolü sunan Düşük Çekişte Kalkış özelliği ıslak çimen, kar ve buz gibi kaygan zemin koşullarında ilerleme kabiliyetini artırır. Sistem, otomobil 30 km/sa hıza ulaşana kadar aktif kalır; ardından Jaguar I-PACE kesintisiz şekilde seçilen sürüş moduna geçiş yapar.
GELİŞMİŞ FREN GERİ KAZANIMI
Jaguar I-PACE menzili artırmak üzere hemen hemen tüm fren enerjisini geri kazanan bir Gelişmiş Fren Geri Kazanımı sistemini kullanır. Ayağınızı gaz pedalından çektiğinizde sistem geri kazanımlı fren sayesinde Jaguar I-PACE’i rahat bir şekilde yavaşlatırken üretilen enerjiyi de bataryanın menzilini optimize etmek üzere dönüştürür.
FİLMİ İZLEYİN
yt:SYHRnVOY9I0
YOĞUN TRAFİKTE FRENLEME
Yoğun trafikte otomobil kullanmak basittir. Jaguar I-PACE’in dokunmatik ekranını kullanarak geri kazanımlı fren seviyesini artırabilirsiniz. Buna bağlı olarak yavaşlamadaki artış, sıkışık trafikte yalnızca gaz pedalının kullanılmasıyla otomobilin hızı üzerinde çok daha büyük oranda bir kontrol elde edilmesi anlamına gelir.
AKTİF KANALLAR
Soğutma ve aerodinamik özellikler arasında ideal dengenin sağlanması amacıyla ihtiyaç duyulmadığında ise kapanır.
AKTİF KANALLAR

Soğutma ve aerodinamik özellikler arasında ideal dengenin sağlanması amacıyla ihtiyaç duyulmadığında ise kapanır.

FİLMİ İZLEYİN
yt:L_qIh5J2OsY

Jaguar performansı, teknolojisi ve stiliyle size en uygun heyecan verici kombinasyonu bulun.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN

AB Mevzuatı dahilinde üretici testlerine ilişkin resmi AB test rakamlarıdır. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek kullanım rakamları ve genel Elektrikli Otomobil performans verileri sürüşe ve çevre değişkenlerine göre farklılık gösterebilir.

ONLINE REZERVE EDİN
Size en uygun aracı Jaguar Online Satış Platformunda inceleyin
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Tercih edeceğiniz Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcısı’nda test sürüşü ayarlayın
E-BROŞÜRLER
Jaguar araçları hakkında daha fazla bilgi
YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın