GÜVENLİK

Mevcut birçok yenilikçi teknoloji sayesinde tüm özelliklerin size daha fazla güvenlik sunarken sürüş deneyiminizi artırmak üzere tasarlanmış olduğunu göreceksiniz.

Sizi, yolcularınızı, bataryayı ve yoldaki diğer sürücüleri korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanan Jaguar I-PACE bir dizi güvenlik özelliğini içerecek şekilde üretildi.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
GÜVENLİK BÖLMESİ

Jaguar I-PACE batarya etrafında sağlam bir kafes oluşturan alüminyum ve çelik kombinasyonundan meydana gelen bir kafese sahiptir ve otomobildeki tüm yolcuların güvenliğini artırır.

HARİCİ SES SİSTEMİ
Jaguar I-PACE yayaların otomobilin varlığından haberdar olması amacıyla 20 km/sa’in altındaki hızlarda harici bir akustik sinyal yayar.
FİLMİ İZLEYİN
HAVA YASTIKLARI
Sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan perde ve göğüs kafesi dahil olmak üzere altı hava yastığından oluşan kapsamlı sistem yolcuların korunmasına yardımcı olmak üzere standart olarak sunulur.
ISOFIX
Arka koltukların iki yanına bebek/çocuk koltuğu için iki adet ISOFIX bağlantı noktası takılıdır. Arka ortadaki koltuk için bağlantı noktası mevcut değildir.
YENİLİKÇİ GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ

Şehir trafiği ya da açık bir yolda ilerlerken kendiniz ve yolcularınız için daha fazla güvenlik sağlamak üzere standart, opsiyonel veya bir donanım paketinin parçası olarak sunulan yenilikçi güvenlik teknolojileri mevcuttur.

DİREKSİYON YARDIMI ÖZELLİKLİ ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ

Jaguar I-PACE uzun mesafede ve yoğun trafikte sürüşü daha kolay hale getirmek üzere direksiyon yardımı özellikli Adaptif Hız Sabitleyici fonksiyonunu sunar. Bu sistem Jaguar I-PACE’i otomatik olarak şeridinde ortalar ve şeridine yönlendirirken öndeki otomobille arasında belirlenmiş bir mesafeyi korur.

SÜRÜCÜ ASİSTANI – STANDART ÖZELLİKLER 
3D ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERASI 
3D Çevre Görüş Kamerası şimdi 360° park yardımı özelliklerini de içeriyor. Dikkat çekmeyecek şekilde otomobilin çevresine yerleştirilmiş dört kameradan gelen görüntüler, otomobilin dışına çıkmadan anlaşılamayacak 3D görüntü açılarıyla Dokunmatik ekranda bir araya getirilir. 
ACİL DURUM FRENİ
Kamera, radar ve ultrason sensörlerini kullanarak diğer otomobiller, yayalar ve bisikletçilerle çarpışmayı önlemeye yardımcı olur. Önden çarpışma potansiyeli tespit edilirse sistem sesli ve görsel uyarı verir. Herhangi bir önlem alınmadığında, sistem olası bir çarpışma etkisini azaltmaya yardımcı olmak üzere fren uygular.
HIZ SABİTLEYİCİ VE HIZ SINIRLAYICI
Hız Sabitleyici gaz pedalının sürekli kullanımına gerek kalmadan sabit bir hızı korumanızı mümkün kılar. Hız Sınırlayıcıyı kullanarak maksimum otomobil hızı belirleyebilirsiniz.
TRAFİK İŞARETİ TANIMA VE ADAPTİF HIZ SINIRLAYICI  
Trafik İşareti Tanıma, hız limitlerini ve sollama yapılmaz işaretlerini gösterge panelinde net bir şekilde göstererek bunlardan haberdar olmanızı sağlar. Adaptif Hız Sınırlayıcı etkinleştirildiğinde otomobilinizin hızını uygun şekilde ayarlamak üzere belirlenen hız limitlerini kullanır.
SÜRÜCÜ TAKİP MONİTÖRÜ
Sürücü Takip Monitörü fonksiyonu direksiyon komutlarını, fren ve gaz pedalı faaliyetini izleyerek yorgun hissetmeye başladığınızı algılar ve mola verme ihtiyacı gerektiğinde önceden uyarır.
ŞERİT TAKİP ASİSTANI 
Otomobilinizin istem dışı olarak bulunduğunuz şeritten dışarı doğru sürüklendiğini algılar ve sizi otomobilinizi geri yönlendirmeye teşvik etmek için direksiyona düzeltici bir tork uygular.
ÖN VE ARKA PARK YARDIMI 
Ön ve Arka Park Yardımı manevra yapmanızı biraz daha kolaylaştırmak üzere ön ve arka tamponlarda yer alan, çevredeki engellerle aranızdaki mesafeyi gösterecek sensörleri kullanır.
SÜRÜCÜ ASİSTANI: OPSİYONEL PAKETLER 

Her paket güvenliğinizi ve otomobilin durumundan haberdar olmanızı sağlayan bir dizi özellik sunar. Kör Nokta Asistanı Paketi, Jaguar I-PACE SE ve HSE modellerinde standarttır. Sürücü Destek Paketi Jaguar I-PACE HSE’de standarttır. Park Asistanı Paketi tüm modellerde isteğe bağlıdır. 

KÖR NOKTA ASİSTANI 
Jaguar I-PACE şerit değiştirmeye başladığınızda kör noktanızda başka bir araç olduğunu algılarsa, ilgili kapı aynasında küçük bir uyarı ışığı yanar ve direksiyona düzeltici tork uygulanır. Böylece potansiyel bir çarpışmadan kaçınmak üzere otomobilinizi uzaklaştırmanızda size yardımcı olur.
ARKA TRAFİK MONİTÖRÜ 
Özellikle bir park yerinden geri manevrayla çıkarken yararlanabileceğiniz Arka Trafik Monitörü, otomobilinizin iki yanından yaklaşan tehlikelere karşı sizi uyarır. Sistem sizi hem sesli hem de görsel olarak uyarır; böylelikle görüşünüz engellense bile arkanızda ne olduğunu bilirsiniz. 
SERBEST ÇIKIŞ MONİTÖRÜ
Arka kapıları kullanarak otomobilden inen yolcuları yaklaşan otomobiller veya bisiklet sürücülerine karşı uyarır. Yaklaşan bir tehlike algılandığında kapıda bir uyarı ışığı yanıp söner. Kapının açılması güvenli olduğunda ışık derhal söner.
KÖR NOKTA ASİSTANI PAKETİ
Kör Nokta Asistanı Paketi potansiyel çarpışma risklerini belirlemenize ve bunlara güvenli bir şekilde tepki vermenize yardımcı olur. Bu sayede her sürüşte kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. İçeriği: Kör Nokta Asistanı, Arka Trafik Monitörü ve Güvenli Çıkış Monitörü. 
DİREKSİYON ASİSTANI ÖZELLİKLİ ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ 
Direksiyon Asistanı özellikli Adaptif Hız Sabitleyici, otoyollarda ve yoğun trafikte sürüşü çok daha kolay ve konforlu hale getirir. Bunu otomobili kendi şeridinin ortasında tutmak üzere direksiyona yardımcı olarak, hızlanma ve frenle gerçekleştirirken, öndeki otomobille aradaki mesafeyi de korur. Orta seviyede direksiyon müdahaleleri, otomobili şeridin ortasında tutmak için gereken fiziksel eforu da azaltır.

Jaguar performansı, teknolojisi ve stiliyle size en uygun heyecan verici kombinasyonu bulun.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN

Otomobil içinde kullanılan tüm özellikler sürücüler tarafından yalnızca kendileri için güvenli olduğunda kullanılmalıdır. Otomobilin tüm kontrolü her zaman sürücüde olmalıdır.

ARAÇLARI KARŞILAŞTIRIN
Üç Jaguar otomobili seçin ve yan yana karşılaştırın
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Tercih edeceğiniz Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcısı’nda test sürüşü ayarlayın
E-BROŞÜRLER
Jaguar araçları hakkında daha fazla bilgi
YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın