SÜRÜŞ PERFORMANSI

En son Jaguar yeniliklerini, teknoloji ve tasarımını bir araya getiren Jaguar XE, sürücüyü otomobile, otomobili yola bağlar.

ONLINE REZERVE EDIN
Size en uygun aracı Jaguar Online Satış Platformunda inceleyin
OTOMOBİLLERİ KARŞILAŞTIRIN
Üç Jaguar otomobili seçin ve yan yana karşılaştırın
E-BROŞÜRLER
Jaguar araçları hakkında daha fazla bilgi
YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın
KONFOR VE DİNAMİZM
HAFİF ALÜMİNYUM MİMARİ

Jaguar XE’nin dayanıklılıktan ödün vermeden ağırlık tasarrufu sağlayan güçlü Hafif Alüminyum Mimarisi, 50:50 oranına yaklaşan ideal ağırlık dağılımı elde edilmesini sağlar. Bu hafif yapı, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltır; böylece Jaguar XE minimum 99 g/km emisyon ve 250km/sa azami hız gibi etkileyici rakamlara ulaşır.

TORK YÖNLENDİRME
TORK YÖNLENDİRME

XE’nin Tork Yönlendirme özelliği en dar virajlarda bile kontrolü en üst düzeyde tutar. Ön ve arka tekerleklerin iç kısmına kontrollü bağımsız fren uygulayan sistem, spor otomobile benzer olağanüstü bir çeviklik sağlar ve sürücüye daha fazla güven verir.

SİZİ ARAYALIM
FRENLE TORK YÖNLENDİRME
HAFİF ALÜMİNYUM MİMARİ
SÜRÜŞ TEKNOLOJİSİ
ALL WHEEL DRIVE
XE’nin dört tekerlekten çekiş sunan All Wheel Drive sistemi otomobilin performansını ve hakimiyetini artırır. Akıllı Güç Aktarım Dinamiği (IDD) yazılımına sahip IDD mevcut yol koşullarını analiz eder ve her türlü yüzeyde dinamik bir kullanım için gücü tekerlekler arasında dağıtır.
ADAPTİF YÜZEY TEPKİSİ
ADAPTİF YÜZEY TEPKİSİ Adaptif Yüzey Tepkisi (AdSR) yüzeyler arasındaki farkları algılar; böylece kötü hava koşullarında ve zorlu arazide mümkün olan maksimum tutuşu sağlar.*
*AdSR, Adaptive Dynamics bulunan Dört Çeker otomobillerde opsiyoneldir.
ALL SURFACE PROGRESS CONTROL
Bu otomobil sınıfında eşsiz olan Jaguar XE'nin All Surface Progress Control (ASPC) özelliği, kaygan yol koşullarında daha fazla güven sağlar. Bu özellik, Jaguar XE'nin düşük çekiş durumlarının üstesinden gelmesine yardımcı olan düşük hızlı bir hız kontrol sistemidir ve hava koşullarından bağımsız olarak yalnızca sürüşe konsantre olmanızı sağlar.*
*Yalnızca otomatik şanzımanla birlikte sunulur
İLHAM VEREN SÜSPANSİYON
Jaguar XE'nin özel ön ve arka süspansiyon sistemleri, sportiflik ve kalitenin muhteşem bir bileşimi olan yürüyen aksamı tamamlar. Gelişmiş pasif ve adaptif amortisör teknolojileri, sürüş kalitesini daha da güçlendirir ve Jaguar XE'nin yüksek dinamik kapasitesini artırır. Süspansiyonun kontrolü, çevikliği ve geri bildirimi, Jaguar XE'ye bir spor otomobil havası verir.
Bu web sitesindeki filmin içeriğinde gösterilen otomobiller mevcut özellik ve geliştirmeleri tam olarak yansıtmayabilir. En son teknik özellikler için lütfen Jaguar Yetkili Satıcınıza başvurun.
MOTOR VE ŞANZIMAN
MOTORLAR

Benzinli ve dizel motorlardan oluşan ürün yelpazemiz akıcı performans ile yakıt verimliliğini bir araya getirerek her zaman heyecan verici bir yolculuk sunmak üzere tasarlanmıştır.

MOTOR SERİSİ

Jaguar’ın motor serisi, performanstan ödün vermeden daha düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu sağlayan yenilikçi teknolojilere sahiptir.

YENİ DİZEL MOTOR
2,0 litre Turbocharged Dizel motor 180 BG güçle birlikte yakıt ekonomisi ve performansın en iyi bileşimini sunar. Turbocharger, turbo gecikmesini azaltarak kesintisiz performans üretir.
TEKNİK ÖZELLİKLERE GÖZ ATIN
DİNAMİK SÜRÜŞ
DİNAMİK KULLANIM PAKETİ

Otomobilin estetiğini arttıran ve sürüş deneyimini zenginleştiren bu paket Yapılandırılabilir Dinamikler, Adaptive Dynamics, Kırmızı fren kaliperleri, 350 mm ön frenler ve bir bagaj kapağı spoyleri içerir.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
YAPILANDIRILABİLİR DİNAMİKLER
Sürüş karakterini tercihlerinize göre kişiselleştirin. Konfigüre Edilebilir Dinamikler direksiyon ağırlığını, şanzıman düzenini ve gaz kelebeği tepkisini ayarlayabilmenizi mümkün kılar.
ADAPTIVE DYNAMICS
Otoyolda hızlanırken, şehir dışı yollarda viraj dönüşlerinde ya da şehir içinde dolaşırken Adaptive Dynamics XE'nin tepkisini koşullara ve sürüş stilinize uyarlar. Sistem konfor, incelik ve çeviklik arasında en iyi dengeyi sağlamak için amortisörleri sürekli olarak ayarlar.
JAGUAR DRIVE CONTROL
Comfort, ECO, Dynamic ve Rain, Ice, Snow sürüş modlarını içeren JaguarDrive Control ile sürüş stili tercihinizin hemen keyfini çıkarmaya başlayın.
EPAS
Elektronik Destekli Direksiyon (EPAS) olağanüstü kontrol, geri bildirim ve tepki sağlayarak yavaş gerçekleştirilen manevralar sırasında hız hassasiyeti ve kapsamlı yardım sunar.
ONLINE REZERVE EDIN
Size en uygun aracı Jaguar Online Satış Platformunda inceleyin
OTOMOBİLLERİ KARŞILAŞTIRIN
Üç Jaguar otomobili seçin ve yan yana karşılaştırın
E-BROŞÜRLER
Jaguar araçları hakkında daha fazla bilgi
BİR YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın

"1Yalnızca konfigüre edilebilir ve adaptif dinamiklerle birlikte sunulur.
2Yalnızca XE R-Dynamic Arkadan Çekişli model ile birlikte sunulur."