MOTOR TEKNOLOJİSİ

Jaguar XE'nin gücü, son derece gelişmiş dizel motoru tarafından sağlanır.

onlIne rezerve EDİN
Size en uygun aracı Jaguar Online Satış Platformunda inceleyin
OTOMOBİLLERİ KARŞILAŞTIRIN
Üç Jaguar otomobili seçin ve yan yana karşılaştırın
E-BROŞÜRLER
Jaguar araçları hakkında daha fazla bilgi
YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın
HER ZAMAN ERİŞİLEBİLİR
PRATİK YÜK ALANI

Bağımsız katlanan koltuk seçeneğiyle arka koltukları katlayarak tüm eşyalarınıza yer açabilirsiniz. Elleriniz dolu olsa bile, kapağı kolaylıkla açıp kapatabilmenizi sağlayan opsiyonel elektrikli harekete duyarlı bagaj kapağı sayesinde bagaja kolaylıkla erişebilirsiniz.

FİLMİ İZLEYİN
STANDART SÜRÜCÜ ASİSTANI ÖZELLİKLERİ
ACİL DURUM FRENİ
Kamera, radar ve ultrasonik sensörleri kullanarak diğer otomobiller veya yayalarla çarpışmayı önlemeye yardımcı olur. Olası bir çarpışma tehlikesi algılanırsa sistem sesli ve görsel uyarılar verir. Herhangi bir önlem alınmadığında, sistem olası bir darbe etkisini azaltmaya yardımcı olmak üzere fren uygular.
HIZ SABİTLEYİCİ VE HIZ SINIRLAYICI
Hız Sabitleyici gaz pedalının sürekli olarak kullanılmasına gerek kalmadan sabit bir hızı korumanızı sağlar. Hız Sınırlayıcı kullanarak aracın maksimum hızını belirleyebilirsiniz.
ADAPTİF HIZ SINIRLAYICI VE TRAFİK İŞARETİ TANIMA
Hız limitlerini ve sollama yapılmaz işaretlerini gösterge panelinde net bir şekilde göstererek bunlardan haberdar olmanızı sağlar. Adaptif Hız Sınırlayıcı1 XE’yi uygun hız limiti içinde tutmak üzere TSR’nin sinyalizasyon bilgilerini kullanır.
SÜRÜCÜ TAKİP MONİTÖRÜ
Sürücü Takip Monitörü, direksiyon komutlarını, fren ve gaz pedalı aktivitesini izleyerek uykunuzun gelmeye başladığını algılar ve mola vermeniz için erken aşamada uyarıda bulunur.
ŞERİT TAKİP ASİSTANI
Otomobilin istem dışı olarak bulunduğunuz şeritten dışarı doğru sürüklendiğini algılar ve sizi otomobilinizi hafifçe geri yönlendirmeye teşvik etmek için direksiyona düzeltici bir tork uygular.
GERİ GÖRÜŞ KAMERASI
Geri Görüş Kamerası, geri manevra sırasında görüşü artırır. Park etmeye yardımcı olmak amacıyla XE’yi temsil eden statik çizgiler ve öngörülen yol, dokunmatik ekranda görüntülenir.
KENDİ OTOMOBİLİNİZİ TASARLAYIN
MATRIX LED FARLAR

Opsiyonel Matrix LED Farlar karşıdan gelen sürücüleri rahatsız etmemek için huzmenin şeklini otomatik olarak ayarlar. Hareketli Yön Göstergeleriyle birlikte yoldaki diğer sürücülerin gittiğiniz yönü daha çabuk anlamasını sağlar.

SÜRÜCÜ ASİSTANI PAKETLERİ

Her paket güvenliğinizi ve otomobilin durumundan haberdar olmanızı sağlayan bir dizi özellik sunar. Park Paketi, SE modelinde standarttır. Park Paketi ve Drive Paketi HSE modelinde standarttır.

PARK PAKETİ
DRIVE PAKETİ
PARK ASİSTANI
Parallel and perpendicular parking are made even easier with Park Assist1, steering your vehicle into and out of a suitable space. After selecting either Drive or Reverse, you only have to control the vehicle’s speed. Graphics and notifications will guide you through the manoeuvres.
360° PARK YARDIMI
Dar yerlerde manevra yaparken size güven verir. İsteğe bağlı 360° Park Yardımı manuel olarak ya da Geri vites seçildiğinde otomatik olarak etkinleştirilebilen sensörler içerir. Görsel grafikler ve sesli geri bildirim, manevra sırasında engellerle aranızdaki mesafeyi belirtir.
ARKA TRAFİK MONİTÖRÜ
Bir park yerinden geri manevrayla çıkarken yararlanabileceğiniz Arka Trafik Monitörü1 otomobilinizin iki yanından yaklaşan tehlikelere karşı sizi uyarır. Sistem sizi hem sesli hem de görsel olarak uyarır; böylelikle görüşünüz engellense bile arkanızda ne olduğunu bilirsiniz.
ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ
Bu sistem, önünüzde seyreden otomobil yavaşlasa bile aranızdaki güvenli mesafeyi korur. Öndeki otomobil tamamen durduğunda otomobilinizi yumuşak bir şekilde durdurur. Sıkışık trafikte ise Adaptif Hız Sabitleyici2, otomatik olarak önünüzdeki aracı takip etmeye devam eder.
YÜKSEK HIZ ACİL DURUM FRENİ
Bu özellik, başka bir araçla önden çarpışma olasılığını algılar ve fren yapmanız için önceden bir uyarı verir. Tepki vermediğiniz durumlarda Yüksek Hız Acil Durum Freni2 herhangi bir olası çarpışmanın şiddetini azaltmaya yardımcı olmak için otomobilin fren yapmasını sağlar.
KÖR NOKTA ASİSTANI
Kör Nokta Asistanı2 çarpışmaları önlemeye yardımcı olur. Otomobilinizle şerit değiştirmeye başladığınızda kör noktanızda başka bir araç olduğu algılanırsa, ilgili kanat aynasında küçük bir uyarı ışığı yanar ve düzeltici direksiyon torku yaklaşan araçtan uzaklaşmanız için size yardımcı olur.
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
ONLINE REZERVE EDIN
Size en uygun aracı Jaguar Online Satış Platformunda inceleyin
OTOMOBİLLERİ KARŞILAŞTIRIN
Üç Jaguar otomobili seçin ve yan yana karşılaştırın
E-BROŞÜRLER
Jaguar araçları hakkında daha fazla bilgi
YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın

"1S modelinde isteğe bağlıdır.
2S ve SE modellerinde isteğe bağlıdır."