SÜRÜŞ PERFORMANSI

Jaguar otomobillerinin sürüş dinamikleri efsanevidir, XF ise bu çıtayı daha yükseğe taşır.

FİLMİ İZLEYİN
KONFOR VE DİNAMİZM

XF üstün sürüş konforu ve olağanüstü sportif yol tutuş özellikleri sayesinde nefes kesici sürüş deneyimleri sunar. Benzinli ve dizel1 motorlarda bulunan Intelligent Driveline Dynamics özelliğine sahip Dört Çekişli seçenek sayesinde XF, zorlu yol koşullarında çok daha yüksek kapasite sunar.

KENDİ OTOMOBİLİNİZİ TASARLAYIN
ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER
SÜRÜŞ VE KULLANIM
XF bir yandan sürüş konforunu her zaman korurken diğer yandan da çevik şekilde tepki verir ve dinamik bir performans gösterir. Bu performans XF'in hem hafif olması hem de olağanüstü güçlü ve sert yapıda Hafif Alüminyum Mimarisi sayesinde gerçekleşir. Gelişmiş ön çift salıncak ve arka Entegre Bağlantılı süspansiyon sistemleri için ideal bir platform olan bu mimari XF’e spor otomobil ruhu kazandırır.

Bu web sitesindeki film içeriğinde gösterilen otomobiller kısa süre önce gerçekleştirilen yükseltme ve geliştirmeleri tam olarak yansıtmayabilir. En son teknik özellikler için lütfen Jaguar Yetkili Satıcınızla bağlantıya geçin.
FİLMİ İZLEYİN
yt:Axc9sJv34gE
İLHAM VEREN SÜSPANSİYON
Jaguar XF'in gelişmiş ön ve arka süspansiyon sistemleri güçlü ve hafif alüminyum bileşenlerden meydana gelir. Önde Jaguar F-TYPE'takine benzer bir çift salıncaklı süspansiyon yapısı sınıfının öncüsü yol tutuşunu mümkün kılar. Arkada bulunan entegre bağlantılı süspansiyon sistemi yol tutuşunu desteklemek üzere sertlik sağlar ve sürüş kalitesini daha da artırır ve Jaguar XF'in dinamik kapasitesinin derinliğini genişletir.
MOTOR

Jaguar Land Rover'ın zahmetsiz performans, kalite ve verimliliğe yönelik tasarlanan yeni motor nesline Ingenium adı verilmiştir. Gelişmiş teknoloji ve tamamen alüminyumdan yapısıyla Ingenium, etkileyici derecede düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu sunar.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ GÖRÜNTÜLEYİN
YENİ DİZEL MOTOR

Ingenium technology underpins three of the diesel engines in the XF range. These low friction, all-aluminium engines have stiff cylinder blocks and twin balancer shafts to ensure inherently low levels of vibration, for smooth day–to–day performance. All engines are equipped with Stop/Start technology1 and smart regenerative charging – harvesting kinetic energy from braking to charge the battery – for maximum economy, especially during urban driving.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ GÖRÜNTÜLEYİN
2.0 i4D 180BG DİZEL MOTOR

2.0 i4D 180BG dizel motor olağanüstü güç, tork ve kullanım kolaylığı sunar. Tüm motor devirlerinde akıcı, daha seri güç üretimine yönelik olarak Jaguar Land Rover’ın öncülüğünü yaptığı bir konsept olan yenilikçi çift paralel sıralı turboşarjın yanı sıra enerji tasarrufu için iki aşamalı su soğutma özelliği kullanılır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ GÖRÜNTÜLEYİN
OTOMATİK ŞANZIMAN

XF'te zahmetsiz bir hızlanma için seri vites değiştirme özelliği sunan 8 ileri Otomatik Şanzıman son derece hızlı tepki verir, akıcı ve verimlidir. Modern Satin Black döner seçiciye sahip şanzıman Dynamic Modda çok daha hızlı vites değiştirme ve sportif vites düşürme özelliği sunarken, Eco modunda erken vites yükseltmeyi mümkün kılar. Ayrıca direksiyon üzerindeki vites kanatçıklarına dokunarak manuel vites değiştirmeyi de tercih edebilirsiniz.

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ
DÖRT ÇEKİŞLİ
XF benzinli ve dizel modellerinde, Intelligent Driveline Dynamics (IDD) ile Dört Çekişli özelliği 1 ve Adaptif Yüzey Tepkisi (AdSR)4 özelliği sunar. Jaguar tarafından özel olarak geliştirilen benzersiz IDD yazılımı yol koşullarına akıllı bir biçimde tepki göstermek üzere gelişmiş algoritmalara sahiptir. Önceden algılama özelliğinin yanı sıra hızlı tepki veren sistem, çekiş kuvvetini yeniden kazanmaya çalışmak yerine kuvvetin kaybedilmesini önlemeye yardımcı olur. XF’in kapasitesine katkıda bulunan AdSR sistemi tüm motor devirlerinde maksimum yol tutuşunu kullanmak için yüzeyler arasındaki farklılıkları otomatik olarak algılar.
FİLMİ İZLEYİN
yt:oES1iJR62V0
ALL SURFACE PROGRESS CONTROL
Jaguar’ın All Surface Progress Control (ASPC)5 sistemi sınıfında benzersizdir; karlı bir yolda kalkış sırasında, buz tutmuş bir yokuşta sürüş sırasında ya da ıslak çimen zeminde römork çekerken daha güvenli sürüş sağlar. ASPC, tüm hava koşullarında XF’in çekişin zayıf olduğu durumların üstesinden gelmesine yardımcı olan düşük hızlı bir hız sabitleyici sistemidir. Bu sayede siz otomobili yönlendirmeye odaklanabilirsiniz.
FİLMİ İZLEYİN
yt:tIehVGxFtw8
YAPILANDIRILABİLİR DİNAMİKLER
F‑TYPE'tan ilham alan opsiyonel Yapılandırılabilir Dinamikler6 gaz kelebeği düzeni, vites değiştirme noktaları ve direksiyonu performans sürüşü ihtiyaçlarınıza göre adapte etmek üzere XF'in dinamiklerini ayarlamanıza izin verir. Yapılandırılabilir Dinamikler sistemi, JaguarDrive Control içinden Dynamic mod seçilerek etkinleştirilir. Dynamic Mod, XF'in sportif karakterini canlandırır, gaz kelebeği tepkisini keskinleştirir, direksiyon ağırlığını artırır ve vites değişimlerinin daha hızlı şekilde ve daha yüksek devirlerde gerçekleştirilmesini sağlar. Opsiyonel Adaptive Dynamics özelliği de mevcut olduğunda amortisör ayarlarını da yapılandırarak ayarları daha da kişiselleştirebilirsiniz.
FİLMİ İZLEYİN
yt:AkxF9B31yoY
ADAPTIVE DYNAMICS
İster otobanda hızlanıyor, ister kırsal yollarda viraj dönüyor, isterseniz de şehirde tur atıyor olun, Adaptive Dynamics6, Jaguar XF'nin tepkisini duruma ve sürüş stilinize uygun şekilde modifiye eder. Sistem, her zaman istikrar ve konfor arasındaki optimum dengeyi sağlayabilmek için amortisörleri sürekli ayarlar.
ELEKTRONİK DESTEKLİ DİREKSİYON

Jaguar XF'in Elektrikli Direksiyonu (EPAS) olağanüstü bir tepki, kontrol ve anlık elektrikli takviye sunar. Gelişmiş bilgisayar yönetiminin direksiyon desteği seviyeleriyle uyum sağlamasına izin veren EPAS her virajda ve her manevra sırasında takviye miktarını hassas biçimde kalibre eder. EPAS aynı zamanda güvenliği ve sürücünün konforunu artırmak üzere, Şeritte Tutma Yardımı (LKA)* ve Park Asistanı 7 dahil olmak üzere otomobilin diğer destek özellikleriyle birlikte çalışır.
Bu web sitesindeki film içeriğinde gösterilen otomobiller mevcut yükseltme ve geliştirmeleri tam olarak yansıtmayabilir. En son teknik özellikler için lütfen Jaguar Yetkili Satıcınızla bağlantıya geçin.

FİLMİ İZLEYİN
yt:1yDFHRy2PJE
JAGUARDRIVE CONTROL

JaguarDrive Control özelliği, Standart, Eco, Dynamic veya Rain Ice Snow Modlarından birini seçebilmenizi sağlar. Bu modların her biri direksiyon, gaz kelebeği tepkisi ve vites değiştirme noktalarını değiştirir. Eco Modu yakıt açısından verimli bir sürüşü teşvik ederken, Dynamic Mod gaz kelebeği hassasiyetini artırır, vitesleri daha uzun süre tutar ve direksiyon ağırlığını artırır. Rain Ice Snow Modunu seçtiğinizde ise sistem otomatik olarak hızı keser ve kaygan zemin koşullarında çok daha kademeli bir çekiş uygular.

Jaguar'ın ödüllü modern tasarımı, gelişmiş sürüş dinamikleri ve en son teknoloji ürünü araç içi haber/eğlence sistemi XF’i rakiplerinden ayırır. Mükemmel bir XF yaratmak için tasarlayıcıyı kullanabilirsiniz.

KENDİ OTOMOBİLİNİZİ TASARLAYIN

1Pazara bağlıdır.
32,0 litre 4 silindirli 163 BG ve 2,0 litre 4 silindirli 180 BG Turbocharged Ingenium Dizel motorlarla birlikte sunulur. Manuel şanzıman, XF Sportbrake modelinde 2,0 litre 4 silindirli 180 BG Turbocharged Ingenium Dizel motorla birlikte sunulmaz.
4AdSR, Adaptive Dynamics bulunan Dört Çekişli araçlarda isteğe bağlıdır.
5Yalnızca otomatik şanzıman.
62,0 litre 4 silindirli 163 BG Dizel dışında tüm motorlarda isteğe bağlıdır. XF S modelinde standarttır.
7İsteğe bağlı özellik. 360° Park Yardımı özelliğinin bulunması gerekir.
‡Tüm rakamlar üreticinin hedef değerleridir ve üretim öncesi son bir onaya tabidir. CO2 ve yakıt ekonomisi rakamları lastiklere göre değişebilir ve en düşük rakamlar standart lastiklerle elde edilemeyebilir.

ONLINE REZERVE EDIN
Size en uygun aracı Jaguar Online Satış Platformunda inceleyin
OTOMOBİLLERİ KARŞILAŞTIRIN
Üç Jaguar otomobili seçin ve yan yana karşılaştırın
E-BROŞÜRLER
En yeni Jaguar broşürlerini görüntüleyin ve bilgisayarınıza yükleyin
YETKİLİ SATICI BULUN
Size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın