SÜRÜŞ DENEYİMİ

Sıra dışı motorlar, çok hızlı şanzıman ve bir dizi gelişmiş sürüş teknolojisi ile Jaguar XJ'nin hassasiyetini keşfedin.

Jaguar XJ hızlı tepki verme ve bir spor otomobilin sürücüyü performansa dahil eden özelliğiyle birlikte
lüks bir otomobilin konforunu ve zarafetini sunar.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
GÜZELLİK, GÜÇ VE GÜVENLİK

Jaguar XJ'nin tamamen alüminyum gövde mimarisi, güçlü, olağanüstü derecede sağlam ve oldukça da hafiftir. Tek bir kaynaklı bağlantısı olmayan, perçinli %100 alüminyum monokok şasi ve gövde yapısı, bu otomobili sınıfının en hafif otomobili haline getirir.

Mükemmel güç ağırlık oranı, performansı her yönden artırır; monokok yapı ise iyileştirilmiş yol tutuşu ve olağanüstü güvenlik avantajları sağlayarak sağlamlığı artırır.

GÜÇLÜ, HIZLI TEPKİ VEREN, AKILLI BİR OTOMOBİL

Jaguar XJ, farklı sürüş gerekliliklerini karşılamak ve her zaman olağanüstü bir performans sunmak üzere tasarlanmış sıra dışı motor seçeneklerine sahiptir. Tüm modeller akıcı vites değişimleri sağlamak üzere 8 ileri şanzıman içerir; çok daha hızlı tepki veren bir sürüş ve yakıt ekonomisi avantajı sağlar.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER
KONFOR VE KONTROL
Adaptive Dynamics Sistemi, otomobili saniyede en az 500 kez izler ve koşullara uyum sağlamak için amortisörleri değiştirir. Bu sürekli ayarlamalar, Jaguar XJ'yi yolda düzgün ve dengeli tutmaya yardımcı olur; ayrıca sürüş konforundan taviz vermeden kontrolü artırır.
TAM KUMANDA
Jaguar XJ'nin 8 ileri otomatik şanzımanı, "Start" düğmesine bastığınızda yükselen Jaguar Drive Selector tarafından kumanda edilir. Jaguar Drive Control, iki sürüş modu sunar. Dinamik Mod çok daha çabuk tepki veren bir hızlanma sunarken, Kış modu ise kaygan zeminlerde çok daha gelişmiş bir kontrol sağlar.
GELİŞMİŞ KULLANIM VE TORK
Elektronik Aktif Diferansiyel, torkun arka tekerleklere iletilmesini yönetir. Arka diferansiyel kilidinin tamamen elektronik kumandası, sistemin, patinajı sınırlandırmak, çekişi en üst düzeye çıkarmak ve çok daha yüksek seviyede kontrol sağlamak üzere neredeyse anlık olarak tam kilitleme uygulamasını sağlar.
DÖRT ÇEKİŞLİ
Akıllı AWD sistemi, göz açıp kapayıncaya dek tepki verir; böylece arka tekerlekler kaymaya başlarsa, torku anında yeniden dağıtır. Optimum çekiş sağlamak için motor torkunun yüzde 90'dan fazlası arka tekerleklerden ön tekerleklere dağıtılabilir.
ALL SURFACE PROGRESS CONTROL
Jaguar’ın eşsiz All Surface Progress Control (ASPC) özelliği, 3,6 km/sa ve 30 km/sa arasında çalışan düşük hızlı bir cruise control sistemidir. Jaguar XJ’in hava koşullarından bağımsız olarak düşük çekişli durumlarla başa çıkmasına destek olur ve sürücünün yalnızca sürüşe odaklanmasını sağlar. Ayrıca, sistem, Jaguar XJ’in kaygan zeminlerde hareket edebilmesini sağlayan bir çekme özelliğinin yanı sıra dik eğimli yollarda otomobilin hızını kontrol eden yokuştan iniş kontrolü işlevine sahiptir.
DİZEL Mİ? BENZİNLİ Mİ? ELEKTRİKLİ Mİ?

Mevcut benzinli motorlarımız ve yeni dizel motorlarımız şimdiye kadar ürettiğimiz en temiz ve en verimli motorlardır. Yeni elektrikli motorumuz ise otomobil sürmenin geleceğini temsil eder. Peki size en uygun olan hangisi?

SİZE EN UYGUN OLAN HANGİSİ?

*Verilen rakamlar, AB düzenlemelerine uygun olarak resmi üreticinin test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek rakamlar farklılık gösterebilir. CO2 ve yakıt ekonomisi rakamları takılan janta ve opsiyonel ekstra özelliklere göre değişiklik gösterebilir.

WLTP rakamlarını görüntüleyin.
WLTP, binek otomobiller için standart hale getirilmiş yakıt tüketimi ve CO2 rakamlarının hesaplanmasında kullanılan yeni resmi AB testidir. Yakıt, enerji tüketimi, menzil ve emisyonu ölçer. Gerçek kullanım koşullarına daha yakın rakamlar vermek üzere tasarlanmıştır. Otomobilleri opsiyonel donanımla birlikte daha zorlu bir test prosedürü ve sürüş profiline göre test eder.

Motor verileri 2018 yılında yeniden onaylanmamıştır. Gösterilen veriler 2017 sertifikasına uygundur."

ARAÇLARI KARŞILAŞTIRIN
Üç Jaguar otomobili seçin ve yan yana karşılaştırın
YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın
ONLINE VIDEO CHAT
İlgilendiğiniz model ile ilgili tüm sorularınızı Online Video Chat üzerinden sorabilirsiniz
SİZİ ARAYALIM
Daha fazla bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım