GÜVENLİK

Jaguar XJ'de, sizi her yolculuğunuzda korumak üzere bir dizi gelişmiş sürücü destek ve güvenlik sistemleri tasarlanmıştır.

Jaguar XJ, sürüşü daha kolay ve daha güvenli bir hale getirmek üzere bir arada çalışan bir dizi sürücü destek sistemi ile donatılmıştır.

KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER
GÜVEN VERMEK ÜZERE TASARLANDI
Görev, koşul veya çevreden bağımsız olarak, Jaguar XJ'nin sizi ve yolcularınızı desteklemek ve korumak için her şeyi yapacağından emin olabilirsiniz.
MÜKEMMEL IŞIK
Jaguar XJ'nin güçlü ve verimli tamamen LED farları, olağanüstü bir huzme düzeni ve gün ışığına yakın bir ışık sağlayarak nesnelerin çok daha hızlı bir şekilde tanınmasını sağlar. Farlar, ayrıca, virajlarda aydınlatmayı artırmak üzere direksiyon ile birlikte çalışan Adaptif Ön Aydınlatma sistemi ve karşıdan bir araç yaklaştığında farları kısan opsiyonel Otomatik Uzun Huzme Asistanı ile birlikte de sunulur.
FİLMİ İZLEYİN
yt:r5uU9Ed_tvo
ÇOCUK KOLTUKLARI
Çocukları emniyetle ve güvenli bir şekilde taşımak üzere Jaguar XJ'ye uygun bir dizi çocuk koltuğu mevcuttur. Yeni doğanlar ve bebekler için çocuk taşıyıcılarından daha büyük çocuklar için destek yastıklarına kadar tüm donanımlar montaj, çıkarma ve temizleme kolaylığı düşünülerek tasarlanmıştır.
SÜRÜCÜ ASİSTANI ÖZELLİKLERİ
ŞERİT TERK UYARISI
Şerit Terk Uyarısı2 uzun yolculukları çok daha güvenli hale getirir. Bu özellik, otomobiliniz yanlışlıkla şeritten ayrıldığında bunu algılar ve sizi görsel bir uyarıyla ve direksiyonu hafifçe titreterek uyarır.
ŞERİT TAKİP ASİSTANI
Şerit Terk Uyarısı2 ile birlikte çalışan Şerit Takip Asistanı2 otomobilinizin istem dışı olarak şeridinden ayrıldığını algılar ve sizi yavaşça yeniden şeride geri yönlendirir.
OTONOM ACİL DURUM FRENİ
XJ, başka bir araçla çarpışma ihtimali tespit ettiğinde sesli bir çarpışma uyarısı verir. Ardından görsel uyarılar verir. Sürücü tarafından herhangi bir aksiyon alınmaz ise, sistem olası bir darbeyi engellemek veya etkisini azaltmaya yardımcı olmak için fren uygular.
KÖR NOKTA ASİSTANI
Kör Nokta Asistanı1 2 çarpışmaları önlemeye yardımcı olur. Otomobilinizle şerit değiştirmeye başladığınızda kör noktanızda başka bir araç olduğu algılanırsa, ilgili yan aynalarda küçük bir uyarı ışığı yanar ve yaklaşan araçtan uzaklaşmanız için size direksiyon aracılığıyla yardımcı olur.
SÜRÜCÜ TAKİP MONİTÖRÜ
Sürücü Takip Monitörü2, uykulu olduğunuzu anlayarak mola vermeniz gerektiğinde sizi önceden uyarır.
TRAFİK İŞARETİ TANIMA VE ADAPTİF HIZ SINIRLAYICI
Trafik İşareti Tanıma sistemi, sizi yol hakkında eksiksiz şekilde bilgilendirmek amacıyla hız limitleri ve sollama yapılmaz işaretlerini gösterge panelinde görüntüler. Adaptif Hız Sınırlayıcı sistemi, etkin durumdayken Trafik İşareti Tanıma bilgilerini kullanarak otomobilinizin hızını uygun şekilde ayarlar
HER ZAMAN KONTROL ALTINDA

Protect, kritik bir durumda ilgili hizmetleri bulunduğunuz yere otomatik olarak yönlendiren SOS Acil Durum Çağrısı özelliğini içerir. Yolculuğunuz sırasında gecikmeleri en aza indirmek için konumunuzu ve otomobilinize ait verileri aktarmak üzere Optimize Jaguar Yardımı özelliğini de sunar. Remote Premium uygulaması akıllı telefonunuz aracılığıyla XJ’nizi izleyebilmenizi sağlar. Böylece örneğin yakıt seviyesini ya da otomobilinizin kilitlenip kilitlenmediğini kontrol edebilirsiniz.

PARK VE TRAFİK YARDIM ÖZELLİKLERİ
QUEUE ASSİST ÖZELLİKLİ ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ
Queue Assist Özellikli Adaptif Hız Sabitleyici1 önde seyreden otomobilin yavaşladığını algılar ve güvenli mesafeyi korumak üzere XJ’in hızını azaltır. Öndeki otomobil tekrar hızlandığında XJ de yeniden hızlanır.
PARK ASİSTANI
Park Asistanı1 2 otomobilinizi park yerine doğru veya park yerinden dışarı doğru yönlendirerek paralel ve dikey park etmeyi kolay hale getirir. Bunun için yalnızca uygun vitesi seçmeniz ve otomobilin hızını kontrol etmeniz yeterlidir. Grafikler ve bildirimler manevralar sırasında size kılavuzluk eder.
360° PARK YARDIMI
360° Park Yardımı1, geri vites seçildiğinde otomobilin çevresinde otomatik olarak tetiklenen sensörlere sahiptir. Sistem manuel olarak da etkinleştirilebilir. Otomobilinizi park ederken Dokunmatik ekran ve sesli geri bildirim, engellere olan mesafenizi gösterir.
360° ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERASI
360° Çevre Görüş Kamerası1, Dokunmatik Ekran vasıtasıyla dışarının 360° görünümünü sunar. Bu sayede kaldırım kenarına park etmekten dar alanlara girip çıkmaya ve kolaylıkla viraj dönmeye kadar birçok manevra konusunda yardımcı olur.
TERS YÖNDE TRAFİK ALGILAMA
Ters Yönde Trafik Algılama1 otomobilin iki yanından yaklaşan araçlar, yayalar veya diğer tehlikeler konusunda sizi uyarır. Sistem, görüşünüz engellense bile sizi hem sesli hem de görsel olarak uyarır.

1Özellikler ve bulunabilirlik otomobilin teknik özelliklerine ve pazara göre değişiklik gösterebilir. Daha fazla bilgi için lütfen Jaguar Yetkili Satıcınızla bağlantıya geçin.
2All Wheel Drive Sistemine sahip modellerde sunulmaz.

Otomobil içinde kullanılan tüm özellikler sürücüler tarafından yalnızca kendileri için güvenli olduğunda kullanılmalıdır. Otomobilin tüm kontrolü her zaman sürücüde olmalıdır.


InControl özelliği pazara özel olarak sunulurken belirtilen bazı özellikler opsiyonel olabilir ve pazara ya da güç aktarım özelliklerine bağlı olabilir. Ülkenizde olup olmadığı ve koşullara ilişkin bilgiler için, Jaguar Yetkili Satıcıları ile görüşebilirsiniz. Bazı özellikler Yetkili Satıcınız tarafından tavsiye edilen giriş döneminin ardından ilave abonelik gerektiren uygun bir veri sözleşmesi ile uyumlu bir SIM kartı gerektirebilir. Mobil bağlantı her yerde garanti edilemez. Ekranlar ve diziler dahil olmak üzere InControl teknolojisi ile ilişkili olarak bu web sitesinde gösterilen bilgi ve görüntüler yazılım güncellemelerine, sürüm kontrolüne ve tercih edilen seçeneklere bağlı olarak diğer sistemsel/görsel değişikliklere tabidir. Otomobil içinde kullanılan tüm özellikler sürücüler tarafından yalnızca kendileri için güvenli olduğunda kullanılmalıdır. Otomobilin tüm kontrolü her zaman sürücüde olmalıdır.

ARAÇLARI KARŞILAŞTIRIN
Üç Jaguar otomobili seçin ve yan yana karşılaştırın
YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın
ONLINE VIDEO CHAT
İlgilendiğiniz model ile ilgili tüm sorularınızı Online Video Chat üzerinden sorabilirsiniz
SİZİ ARAYALIM
Daha fazla bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım