DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİ

DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİ (DPF) NEDİR VE NEDEN ÖNEMLİDİR?

ÇEVRE DOSTU VE VERİMLİ

En sıkı emisyon yönetmeliği hükümlerini karşılayabilmek için 2009 yılında tanıtılan tüm yeni dizel araçlar, egzoz filtresi ile birlikte sunulur. Bunlar aynı zamanda Dizel Partikül Filtreleri (DPF) olarak da anılır. DPF ile donatılmış araçlar, daha verimli emisyon kontrolüne sahiptir. DPF’ler, egzoz gazı partiküllerini etkin bir şekilde yakalayıp depolayarak egzoz emisyonunun azaltılmasına yardımcı olur.

OTOMATİK TEMİZLEME

Normal sürüş sırasında egzoz gazındaki partiküller, egzoz filtresinde toplanır. Filtrenin temizliği gerektiğinde, bu işlem rejenerasyon adı verilen bir süreçle otomatik olarak yapılır. Çoğu durumda filtre otomatik olarak temizlenir. Bu, motorun normal çalışma sıcaklığına ulaşmasına bağlıdır.

UYARI IŞIKLARI

Sık sık kısa mesafelerde, yavaş ilerleyen trafikte veya soğuk havalarda sürüş gibi bazı sürüş koşulları, yeterli rejenerasyon olanağı sağlamayabilir. Bu durumda, gösterge panelinde bir uyarı ışığı yanar.

SARI
Sarı uyarı ışığı, rejenerasyonun gerekli olduğunu gösterir. Aracınızı 20 dakika boyunca 60 km/sa ile 112 km/sa arasında kullanmanız, filtrenin temizlenmesi için yeterlidir. Uyarı sonrasında otomatik temizlemenin yapılamaması, aracın performansını azaltabilir.
KIRMIZI
Kırmızı uyarı ışığı, filtrenin dolu olduğunu gösterir. Bu durumda, lütfen mümkün olan en kısa zamanda yerel Jagaur Yetkili Satıcınızla iletişime geçin.
YEŞİL
Yeşil uyarı ışığı, rejenerasyonun tamamlandığını gösterir. Otomatik temizleme sırasında, yakıt tüketiminde geçici olarak küçük bir artış olabilir. DPF otomatik olarak temizlendiğinde, normal sürüş stilinize geri dönebilirsiniz.
DAHA FAZLA BİLGİ
DEF/AdBlue
Seviye kontrolü ve dizel araçların DEF/AdBlue® yeniden dolum zamanı
DAHA FAZLA BİLGİ
BENZİNLİ VE DİZEL MOTORLAR
Bir dizi motor ve güç aktarım elemanı seçeneği sunuyoruz. Sizin için en doğru olanı keşfedin.
DAHA FAZLA BİLGİ
SERVİS RANDEVUNUZU ALIN
Dilediğiniz Jaguar Yetkili Servisi’nden servis randevunuzu hızlıca alın.
GUIDES AND MANUALS
View and download your Jaguar's handbook, manuals and video guides
BİR YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın
AKSESUARLAR
Kaliteli aksesuar seçenekleri Jaguar'ınızın potansiyelinden yararlanmanızı sağlar.