JAGUAR HAKKINDA
C-X17 CONCEPT HAKKINDA

C-X17 Conecpt, Jaguar’ın ilk Spor Crossover konsept aracı olup, 2016 yılının ilk yarısında F-PACE olarak satışa sunulacaktır. Jaguar'ın vazgeçilmez çarpıcı tasarımıyla akıllı performansı birleştirirken aynı zamanda sürüş pozisyonu ve esneklik anlamında bir crossover'ın faydalarını da beraberinde getirir. Bu otomobil, Jaguar'ın tamamen yeni akıllı alüminyum yapısı ile birlikte, sınıfının en yüksek kalite, sağlamlık ve güvenirlik özelliklerini sergiler.

HAYALDEN GERÇEĞE

C-X17 Concept'in gelişmiş, alüminyum yapılı modüler mimarisi, Jaguar'ın benzersiz karakterinden, tasarımından, dinamiklerinden, performansından ve lüks duygusundan hiçbir ödün vermeksizin, birçok modelde üstün esneklik sağlar.

JAGUAR E-BÜLTENİ

Tamamen yeni mimariye dayanan ilk Jaguar aracı 2016’ının ilk yarısından itibaren satışa sunulacaktır. Bu yeni, orta segment premium spor sedan, birçok kapasite ve güç çıkışı seçeneğine sahiptir. Bunların tümü, sürüş keyfinden ödün vermeksizin, ilham veren Jaguar performansını ve yakıt verimliliği teknolojilerini beraberinde getirir.

JAGUAR'IN GÜZELLİĞİ

C-X17, başından beri stil sahibi, sportif ve heyecan verici olacak şekilde tasarlandı. Kalabalığın içinde göze çarpması, bir yandan da zamanın ötesinden gelen Jaguar'a özgü incelikleri koruması hedeflendi.

Jaguar Tasarım Direktörü Ian Cullum konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: "C-X17 modelini bambaşka prensipler kullanarak tamamen baştan yarattık ve bu esnada Jaguar'ı Jaguar yapan şeyleri, yani heyecan verici oranlar, belirgin hatlar ve şekiller arasındaki dengeyi de unutmadık. İddialı ve güçlü, buna rağmen duyulara hitap etmeyi de başaran C-X17, en cesur ve belirgin haliyle bir Jaguar."

AKILLI İÇ MEKAN

C-X17 Concept'in kabini, gerçek bir lüks ve zarafet hissi oluşturmak amacıyla, yenilikçi interaktif teknolojileri, geleneksel yüksek kalite malzemelerin İngiliz işçiliğiyle yorumlanmış hali ile bir araya getiriyor. Çekici tasarımı ve iç mekanın genel kullanışlılığı ve çok yönlülüğü, özellikle geniş bagaj alanı sayesinde hem iyi bir aile otomobili olurken, hem de sürücü için heyecan verici kalmasını sağlıyor.

SÜRÜCÜ ODAKLI
Emniyetli sürüş pozisyonu, sizi güvenli bir şekilde sarmalayan lüks kabin hissi yaratmak için tasarlanmıştır. Otomobilde koyu, sofistike bir etki için siyah zımparalı anodize metal kaplama ve frezelenmiş alüminyum gibi premium malzemeler kullanılmıştır. Detaylara gösterilen özen, otomobilin sürüş modlarını kontrol eden döner vites de dahi açıkça görülür. Göz alıcı rutenyum kaplamalı bu detay, Jaguar C-X17 Concept çalıştırıldığı anda etkileyici bir şekilde yükselir.
İNTERAKTİF YÜZEY KONTROLÜ
Yenilikçi İnteraktif Yüzey Kontrolü, yolcuları otomobile bağlayan bir dizi birbirine bağlı dokunmatik ekrana sahip, çok ekranlı bir haber/eğlence merkezidir. Yolcular mobil cihazlarından fotoğraf, video ve ses dosyaları yükleyip bunları diğer yolcularla paylaşmanın yanı sıra diğer sosyal medya kanalları üzerinden arkadaşları ile bağlantı kurabilir.
MERIDIAN 3D SURROUND
İngiliz ses uzmanları Meridian tarafından Jaguar C-X17 için özel olarak tasarlanan 28 hoparlörlü 3D surround ses sistemi, her yolcu için ideal ve premium 3D surround ses deneyimini sunan Meridian Trifeld 3D teknolojisi içerir.
KOLTUK DÜZENİ
Frankfurt’ta tanıtılan orijinal Caesium Blue otomobil, dört stil sahibi bağımsız koltuğa sahipken Liquid Gold rengindeki en yeni Jaguar C-X17 Concept, otomobilin çok yönlülüğünü ve aileler için uygunluğunu gösteren beş koltuk düzeniyle sunulur. Jaguar C-X17 Concept’in her iki versiyonu da konfor, destek ve çok yönlülük açısından doğru bir denge sunar.
BAGAJ
Geniş yük alanında, otomobil park edildiğinde ve arka bagaj kapağı açıldığında kullanmak için kaldırılabilen iki koltuk yer alır.
PANORAMİK TAVAN
Jaguar C-X17’nin kabin içerisindeki ferahlık ve genişlik hissine katkı sağlayan benzersiz tavanı, özel ‘elips biçimli’ panoramik bir görüntü ve daha açık bir görüş açısı sunmak üzere konturlu kanatçıklar içerir.
ARKADAN ÇEKİŞ

Jaguar C-X17 Concept’in akıllı Dört Çekişli sistemi normal yol tutuşu koşullarında arka tekerleklere çekiş gücü sağlar. Spor Crossover segmentinde benzeri görülmeyen bu özellik, ünlü Jaguar dinamik sürüş deneyiminin sağlanmasına yardımcı olur. Sistem, zemin tutuşunun az olduğu koşullarda sürücünün kendine güvenini artırmak ve gelişmiş otomobil dengesi sağlamak için tekerlek kaymasını önceden algılayıp tepki vermek üzere zemini sürekli şekilde takip eder.

TORK YÖNLENDİRME

Sürücüye daha fazla kontrol ve gelişmiş viraj dönme kapasitesi sağlayan Frenle Tork Yönlendirme (TVBB), otomobilin istenen hizada kalmasına ve arkadan savrulma riskinin azaltılmasına yardımcı olur.

ARKA ÇIKIŞ ALGILAMA

Jaguar C-X17 Concept, otomobilin kapıları açılmadan önce tüm yolcuları korumak için Arka Çıkış Algılama özeliğine sahiptir. Bu gelişmiş aktif güvenlik yardımı, yolcuların kör noktasında gizlenmiş olabilecek, yaklaşan nesnelere karşı uyarı verir.

YAKIT EKONOMİSİ

İlham verici performans, kullanım özellikleri ve mükemmel bir yakıt ekonomisi sunan Jaguar C-X17 Concept, yüksek güçlü ve verimli dört silindirli benzinli ve dizel çeşitlerinden oluşan yeni bir model ailesi de dahil olmak üzere farklı kapasitelerde çok sayıda motor seçeneğine sahiptir. Jaguar C-X17 Concept, yüksek düzeyde verimli motorları ve yeni akıllı alüminyum mimarisi sayesinde sınıfının lideri verimlilik ve CO2 emisyon değerleri sunar.

GALERİ

Heyecan verici Jaguar C-X17 Concept hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan galeriye göz atabilirsiniz.

GALERİYİ GÖRÜNTÜLEYİN
JAGUAR E-BÜLTENİ
Eşsiz tasarım ve yapısıyla standartları hep zirvede tutan Jaguar'dan en son haberler, özel teklifler ve yeni ürün bilgilendirmelerinden Jaguar E-Bülteni ile önce siz haberdar olabilirsinizst Jaguar news.
BİZE ULAŞIN
Jaguar ve Jaguar modelleri hakkında her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Tercih edeceğiniz Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcısı’nda test sürüşü ayarlayın
BİR YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın