BENZİNLİ VE DİZEL MOTORLAR

Bilinçli bir karar verme.

FİLMİ İZLEYİN
MOTOR SEÇENEKLERİ

Bir dizi benzinli ve dizel motor seçeneği sunuyoruz; ancak sizin için en doğru olanı seçmelisiniz. Mevcut motor seçeneklerimizden yaşam stiliniz ve düzenli olarak yaptığınız yolculuklara uygun motoru tercih edebilirsiniz.

OTOMOBİLLERİMİZİ KARŞILAŞTIRIN
NASIL BİR SÜRÜCÜSÜNÜZ?
ŞEHİR İÇİ
Otomobilinizi okul veya alışveriş gibi şehir içindeki kısa yolculuklar için kullanıyorsanız benzinli motor sizin için uygun bir seçenek olacaktır. Otomobilinizi otoyollarda nadiren kullanırsınız ve genellikle yerleşim alanlarında minimum seviyede kilometre katedersiniz.
ŞEHİRLER ARASI
Otoyollarda genellikle daha uzun yolculuklar yaparak daha fazla kilometre katediyor ve şehir içinde nadiren yolculuk ediyorsanız sizin için dizel motor en uygun seçenek olacaktır.
KASABA VE KIRSAL BÖLGELER
Şehir dışında yaşıyorsanız ve düzenli şekilde otoyol kullanarak ulaşım sağlıyorsanız dizel motor sizin için en uygun seçenek olacaktır. Jaguar’ın EU6 Dizel otomobilleri, Düşük Emisyon Bölgeleri (ULEZ) için geçerli ücretlerden muaftır.
KEYFİ SÜRÜŞ
Heyecanı seviyorsanız ve şehir ortamını çok tercih etmeyerek, genellikle kasaba yollarında keyif için yolculuk ediyorsanız dizel veya benzinli motorlar sizin için uygun olacaktır.
INGENIUM MOTORLAR

Jaguar Land Rover’ın Ingenium dizel motoru, şimdiye kadar üretilen en verimli otomobillerimizden biri olan Jaguar XE’de 126 g/km’den itibaren CO2 emisyonu üretir.

ÖNEMLİ VERİLER
EURO 6 MOTORLAR
EU6 dizel motorlarımız, dünyadaki en çevre dostu motorlar arasında yer alır. Emisyon seviyeleri, benzinli motorlar ile benzerdir; ancak CO2 emisyonu, yüzde 20-25 daha düşüktür.
NİTROJEN OKSİT
Otomobillerimizin tümü, Eylül 2015’ten bu yana NOX emisyonunu azaltmaya yardımcı olan gelişmiş Seçimli Katalitik İndirgeme (SCR) egzoz son işlem sistemine (örn. AdBlue) sahiptir.
DPF’ler
2004 ve 2016 yılları arasında NOX emisyonunda, yüzde 84’ün üzerinde bir düşüş sağladık. Otomobillerimizdeki son derece verimli DPF’ler (Dizel Partikül Filtreleri), tüm partiküllerin yüzde 99,9’unu yakalar.
TERİMLER
NO<sub>X</sub>

Nitrojenoksit, hava kalitesini etkileyen bir gazdır

CO<sub>2</sub>

Karbondioksit, küresel ısınmayı etkileyen bir gazdır.

PM

Partikül Madde, hava kalitesini etkileyen, egzoz gazlarında asılı katı ve sıvı partiküllerdir.

EU5

Eylül 2009 itibariyle sunulan Euro 5 standardı – Partikül Filtresi eklenmiştir.

EU6

Eylül 2014 itibariyle sunulan Euro 6 standardı – Seçimli Katalitik İndirgeme (SCR) eklenmiştir.

DEF

Dizel Egzoz Sıvısı (AdBlueTM olarak da bilinir) - NOX emisyonunu düşürmek için egzoza enjekte edilen solüsyon.

DPF

Dizel Partikül Filtresi, egzozdan çıkmadan önce tüm partiküllerin %99,9’unu giderir.

SCR

Seçimli Katalitik İndirgeme, NOX seviyesini azaltan aktif bir egzoz gazı son işlem sistemidir.

NEDC

Yeni Avrupa Sürüş Çevrimi, otomobiller için emisyon ölçümü ve vergilendirme politikasında kullanılan bir laboratuvar test yöntemidir.

RDE

Gerçek Sürüş Emisyonu - Gerçek koşullarda sürüşü taklit etmek için tasarlanan, revize edilmiş EU6 emisyon mevzuatı.

WLTP

WLTP (Dünya Çapında Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü) 2017’den itibaren kademeli olarak kullanılmaya başlanan ve yakıt, enerji tüketimi, menzil ve emisyon değerlerini ölçen yeni bir işlemdir. Daha önce Avrupa’daki binek otomobillerde yakıt tüketimi ve emisyon değerlerini ölçmek için kullanılan NEDC sürüş çevriminin (Yeni Avrupa Sürüş Çevrimi) yerini alır. Gerçek kullanım koşullarına daha yakın rakamlar vermek üzere tasarlanmıştır. Otomobilleri opsiyonel donanımla birlikte daha zorlu bir test prosedürü ve sürüş profiline göre test eder. İki test yöntemi arasındaki rakamsal farklılıklar, performanstaki bir düşüşten ziyade, otomobillerin test ediliş biçimlerindeki değişimle ilişkilidir.

DAHA FAZLA BİLGİ
JAGUAR AİLESİ
Tüm modellerimiz, üstün teknik inovasyon, tasarım liderliği ve sportif becerilerden yararlanır.
DAHA FAZLA BİLGİ
GÜVENİLİRLİK
Jaguar, en güvenli, en güvenilir ve en emniyetli lüks performans otomobillerini sunmak üzere olağanüstü bir yol katetmektedir.
DAHA FAZLA BİLGİ
BENZİNLİ Mİ YOKSA DİZEL Mİ?
Mevzuattaki değişiklikler, kamu sağlığına yönelik kaygılar ve emisyon testlerinin şeffaflığı dizel motorların ne kadar çevre dostu olduğu ve doğru seçim olup olmadığı konusunda bazı endişelere yol açtı.
DAHA FAZLA BİLGİ
SERVİS RANDEVUNUZU ALIN
Dilediğiniz Jaguar Yetkili Servisi’nden servis randevunuzu hızlıca alın.
REHBERLER VE KILAVUZLAR
Jaguar kılavuzları, rehberleri ve video talimatlarını izleyin ve indirin
BİR YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın
AKSESUARLAR
Kaliteli aksesuar seçenekleri Jaguar'ınızın potansiyelinden yararlanmanızı sağlar.